۱۵ شب اجرا در برج آزادی

دشواری مجوز موسیقی راك و استقبال كم از كنسرت ها

دشواری مجوز موسیقی راك و استقبال كم از كنسرت ها آبی طرح: دبیر فستیوال «موسیقی و آزادی» با اشاره به اینكه «استقبال مردم از كنسرت ها كمتر شده است»، علت این مساله را اجراهای زیاد، كاهش سواد فرهنگی مردم و مشكلات اقتصادی دانست.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نشست رسانه ای فستیوال «موسیقی و آزادی» با حضور دبیر فستیوال یاشار درفشه و سرپرست گروه های شركت كننده همچون شهریار مسرور، فرشاد رمضانی، رضا تاجبخش، هومن اژدری، داریوش صالح پور، پرهام علیزاده، آرش اسكندرلو، مسعود فیاض زاده، علیرضا احمد زاده، مسعود دلجو، مازیار سلطانی، امیر اشكان غلامی، سبحان اكرامی، سعید مبینی، فواد الهی قمشه ای، اشكان ماهری، مازیار خواجیان و ژوبین عسگری در مجموعه برج آزادی برگزار گردید.
فستیوال «موسیقی و آزادی» برای پشتیبانی از موسیقی مستقل، با شانزده گروه موسیقی با مشاركت مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و حمایت بنیاد رودكی، از ۱۸ آذر تا ۲۵ دی در برج آزادی برگزار می گردد.
در این فستیوال سبك های مختلف موسیقی به مدت پنج هفته اجرا خواهد شد.
همین طور در این نشست سرپرست ها و نمایندگان بندهای كمتر شناخته شده موسیقی راك به بیان برنامه های خود جهت اجرا در این فستیوال موسیقی پرداختند.
در ابتدای نشست، یاشار درفشه ضمن تشكر از حضور حاضران با بیان نظر خود درباره كیفیت بالای سالن اجرای موسیقی برج آزادی، افزود: این فستیوال موسیقی به نام «موسیقی و آزادی» از تاریخ ۱۸ آذر ماه در برج آزادی آغاز و به مدت پنج هفته ادامه خواهد داشت. هر هفته سه گروه اجرا خواهند داشت.
او اظهار نمود كه هم اكنون به خاطر وجود اجراهای زیاد، كاهش سواد فرهنگی مردم و مشكلات اقتصادی استقبال مردم از كنسرت ها كمتر شده است.
درفشه اضافه كرد: خیلی از گروه ها به سبب مشكلات اقتصادی كه با آن روبرو می شوند، امكان دارد حتی موسیقی و اجرای زنده را كنار بگذارند. بنا بر این تصمیم گرفتیم این جشنواره را برگزار كنیم؛ به گونه ای كه فرصتی مناسب برای اجرای زنده بندهایی فراهم گردد كه به دلایل مختلف همچون مشكلات اقتصادی تاكنون موفق به برگزاری كنسرت نشده اند و از این طریق با هزینه كمتر اجرا كنند.
وی در ادامه اشاره كرد كه در این فستیوال موسیقی، هر نوع ژانر موسیقی اجرا خواهد شد و اینكه تاكنون از این گونه موسیقی حمایت نشده است.
درفشه با اشاره به اینكه چند گروه موسیقی همچون بند امیر اشكان غلامی و ژوبین عسگریه به مناسبت جشنواره، انتشار آلبوم های خودرا جلو انداخته و پیش از آغاز فستیوال آلبوم هایشان منتشر خواهد شد، افزود: مقرر است جشنواره «موسیقی و آزادی» هر سال همین حوالی در برج آزادی برگزار گردد. هر سال ۱۵ شب اجرا خواهیم داشت.
وی در ادامه اضافه كرد كه مازیار خواجیان در این فستیوال همراه با پنج گروه و علی باغفر همراه با شش گروه به نوازندگی و اجرا خواهند پرداخت.
در ادامه سرپرست های گروه های موسیقی به شرح زیر به بیان برنامه های خود جهت اجرا در فستیوال موسیقی «موسیقی و آزادی» پرداختند:
فرشاد رمضانی، سرپرست گروه «دگر دیسی» با اشاره به مشكلات موسیقی راك همچون سخت مجوز دادن و یا حتی مجوز ندادن ارشاد به این سبك از موسیقی، افزود: یكی از بزرگترین معضلات ما در این سبك، سخت بودن جمع كردن نوازندگان حرفه ای و افرادی است كه برای كار كردن وقت آزاد داشته باشند. همین طور نبودن روحیه كار گروهی بین ما ایرانیان باز موجب احداث مشكلات عمده برای احداث یك بند موسیقی ثابت و پایه میگردد.
وی در ادامه اظهار داشت كه در تاریخ ۲۰ آذر ماه به اجرای قطعات موسیقی دو آلبوم شیدایی ۱ و ۲ خواهند پرداخت.
شهریار مسرور با ابراز امیدواری جهت تكرار جشنواره های این چنینی كه همه سبك های موسیقی در آن حضور دارند، اظهار داشت: سبك موسیقی من راك و كانتری است. امیدوارم این جشنواره خوب اجرا شود چونكه شركت كنندگان آن افرادی هستند كه ارزششان از كسانی كه درحال حضر گیشه را در دست دارند، بیشتر است.
او اضافه كرد كه افتتاحیه فستیوال در تاریخ ۱۸ آذر با آنها خواهد بود و در كنسرت خود چند كار جدید و قدیمی اجرا خواهند كرد.
پرهام علیزاده از گروه «مدار» اظهار داشت: سبك ما فیوژن، الكترونیك و تركیبی با نوای ایرانی است. دو سال است كه كار خودرا آغاز نموده و نزدیك به ۹ ترك منتشر نموده ایم. ۱۹ آذر اجرا خواهیم كرد.
هومن اژدری بیان كرد كه سبك موسیقی او راك، هارد راك و كانتری است و در ۲۵ آذر كارهای قدیمی و همین طور جدیدی را كه هنوز منتشر نشده را اجرا خواهند كرد.
او اعلام نمود كه احیانا پیش از اجرا چند تك ترك منتشر كنند.
سعید مبینی از بند «رادیكال» با ابراز ناراحتی به جهت شناخته نبودن موسیقی راك در كشور، اظهار داشت: امیدوارم این فستیوال موسیقی راك را بیشتر معرفی نماید.
او اعلام كرد، دوم دی ماه اجرا خواهند داشت.
امیر اشكان غلامی اظهار داشت: با اسم خودم در فستیوال شركت می نماییم. در تاریخ ۱۷ دی ماه از آلبوم های دوم، سوم و چهارم در سبك های سافت راك، موسیقی جاز و فیوژن اجرا خواهیم داشت. آلبوم چهارم در دست انتشار است.
داریوش صالح پور سرپرست بند «ضرب و فوت» اعلام نمود كه در ۱۸ دی ماه اجرا خواهند داشت و سبك آنها الكترونیك جاز است.
مازیار خواجیان اظهار داشت: اسم بند ما «هشتگ تهران» است. آلبومی را كه در مرداد ماه منتشر نموده ایم، در ۲۳ دی اجرا خواهیم كرد.
[4: 03 PM، 11/28/2018] نگار ذكایی: ژوبین عسگری سرپرست بند «پیلدم» با اظهار اینكه كار خودرا از سال ۸۴ آغاز نموده اند و از سال ۹۰ تاكنون هر سال یك اجرا داشته و آغازین آلبوم رسمی آنها به نام خورشید در دست تولید است و در اوایل دی ماه منتشر خواهد شد، اظهار داشت: در بند خود خواننده نداریم و كار ما بدون كلام است.
او درباره استفاده این بند از نوازندگان زن اظهار داشت: خیلی از نوازندگان خانم خیلی خوب كار می كنند ولی جایگاهی ندارند و مجبورند تنها در كنسرت بانوان فعالیت كنند بنا بر این باز من ترجیح می دهم كه این موقعیت را به آنها بدهم. امیدوارم یك روزی بتوانیم اجرای خانم ها را باز ببینیم.
در ادامه اشكان ماهری اظهار داشت: دو سال پیش یك آلبوم به نام «پرگار» را منتشر نموده و آغازین اجرای رسمی ما در فرهنگسرای نیاوران در ۱۳ آذر ماه برگزار می شود. سبك ما در این فستیوال آزاد است. اختتامیه فستیوال «موسیقی و آزادی» در تاریخ ۲۵ دی با ما خواهد بود.
فواد الهی قمشه ای بیان كرد كه دیده شدن موسیقیدان ها، در هر سبكی چه پیر چه جوان موجب پیشرفت موسیقی ما خواهد شد.
او افزود: موسیقی الكترونیك به این معنا نیست كه چند جوان حین مواد زدن به آن گوش كنند و این دید یك نگاه خیلی زشت به این سبك از موسیقی است؛ چراكه می توان از موسیقی الكترونیك بهره برد و الهام گرفت.
الهی قمشه ای اضافه كرد: سبك ما راك، بلوز، پست راك، جاز و... خواهد بود. پیش از اجرا دو تا ترك منتشر خواهم كرد. اجرا در این فستیوال آغازین اجرای ماست و ۱۱دی اجرا می نماییم.
مسعود دلجو از گروه «مونهد» اظهار داشت كه در حال ضبط دومین آلبوم خود هستند.
او افزود: خودم خواننده هستم و سبك ما آلترنیتیو است.
در ادامه مازیار سلطانی بیان كرد كه سوم دی ماه حدودا تمام ترك های آلبوم «بالاتر از خورشید» را اجرا در سبك راك اجرا خواهند كرد.
سبحان اكرمی اظهار داشت: مقرر است یك رنگ جدیدی به ترانه های قدیمی بدهیم. به موسیقی جاز و راك هم با تنظیمی متفاوت نگاهی خواهیم داشت. اسم اركستر سبحان است. چند نمونه از كارهای خودم را هم اجرا خواهیم كرد.
در بخش پایانی این نشست درفشه بیان كرد كه علاقه مندان می توانند بلیط های این فستیوال را از راه سایت ایران كنسرت تهیه كنند.
او اضافه كرد: درآمد حاصله به صورت نصف نصف بین فستیوال و گروه ها تقسیم میگردد.1397/09/08
20:16:04
5.0 / 5
4169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است