تاثیرات وحدت آفرین تعیین یك روز برای حضور اقوام با لباس های خود در جامعه از زبان وحدتی

تاثیرات وحدت آفرین تعیین یك روز برای حضور اقوام با لباس های خود در جامعه از زبان وحدتی آبی طرح: یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تاكید بر مشاركت مردم حول موضوعات ملی اظهار داشت: دولت باید ایده هایی با عنوان شركت مردم در مسائل فرهنگی و ملی را تحت یك لایحه ارائه نماید. مطمئنا دلگرمی مردم در این شرایط بیشتر میگردد.


محمد وحدتی هلان نماینده بستان آباد در گفت وگو با ایسنا به لزوم مشاركت مردم در حوزه های ملی و فرهنگی تاكید كرد و اظهار داشت: پای كار بودن دولت، مجلس و مردم، مطمئنا خیلی از مشكلات ما را حل كرده، توسعه به وجود آمده و موجب رشد ما میگردد. منتها لازمه ی این اقدام آن است كه مردم در صحنه حضور داشته باشند. اگر مسئله ی اعتمادسازی در جامعه حل شود، مشاركت ملی بالا می رود.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این پرسش كه تعیین یك روز برای حضور مردم با لباس های محلی و برگزاری بازارهای محلی برای نمایش محصولات فرهنگی قومی چقدر می تواند در احداث فضای وحدت و نشاط موثر باشد؟ اظهار نمود: این برنامه ها موجب توسعه فرهنگ های قومی كوچك وبزرگ مردم، وحدت و اتفاق نظر بین آنها میگردد. اگر مردم ببینند كه ما برای فرهنگ های و خرده فرهنگ های آنها ارزش قائلیم، مشاركت بیشتری در زمینه ی حل مشكلات می كنند.
وی با اشاره به نقش دولت و نهادهای فرهنگی در افزایش مشاركت ملی اظهار داشت: دولت و مردم در این جور مسائل ملی و فرهنگی باید در كنار هم باشند. دولت باید ایده هایی را با عنوان شركت مردم در مسائل فرهنگی و ملی تحت یك لایحه ارائه نماید. مطمئنا دلگرمی مردم در این شرایط بیشتر میگردد.
نماینده مردم بستان آباد با تاكید بر احیای فرهنگ ملی با تاكید بر ادیبان و فضلای ایرانی اضافه كرد: هر كدام از اقوامی كه در ایران وجود دارند افراد و ادبای سرشناسی دارند. مثلا در آذربایجان شهریار و در شیراز، حافظ و سعدی را داریم. اگر ارزش بیشتری برای كسانی كه در میان قوم ها سرشناسند و سبب اعتلای فرهنگ جامعه می شود، داشته باشیم و به آنها در رسانه ملی، مطبوعات و حتی خیابان ها و مكان های عمومی بیشتر بپردازیم، مطمئنا مردم علاقه مند خواهند شد.
وی درانتها وحدت ملی را سبب برطرف شدن خیلی از مشكلات دانست و اظهار داشت: این اقدمات موجب بیشتر شدن تلاش و انگیزه ی مردم آنها و در نظر نگرفتن كاستی ها و كمبودهای جزئی میگردد.

1397/09/22
13:24:20
5.0 / 5
4988
تگهای خبر: فرهنگ , محصولات , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است