تاثیرات وحدت آفرین مشاركت مردم حول موضوعات قومی و ملی از زبان ساعی

تاثیرات وحدت آفرین مشاركت مردم حول موضوعات قومی و ملی از زبان ساعی آبی طرح: یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس ایده تعیین یك روز برای حضور مردم با لباس های محلی و برگزاری بازارهای محلی برای نمایش محصولات فرهنگی قومی را موثر در احداث فضای وحدت و نشاط دانست و اظهار داشت: خیلی از كشورهای دنیا با وجود مدرن شدن، به مسائل سنتی و هویتی و فرهنگی توجه بسیاری می كنند.


زهرا ساعی، عضو كمیسیون اجتماعی مجلس در گفت وگو ایسنا در مورد مشاركت مردم حول موضوعات ملی اظهار داشت: خوشبختانه ما در كشورمان تعدد اقوام، آداب و رسوم متعددی داریم كه هم سبب افزایش هم بستگی ملی و هم توجه بیشتر به فرهنگ دیرینه ایرانی میگردد. فرهنگ دیرینه ایرانی متشكل از فرهنگ اقوام مختلف است كه سالیان سال در كنار هم زندگی كرده اند. ما در این حوزه خیلی غنی هستیم و مناسبت هایی دینی و ملی همچون عید نوروز، شب یلدا و... داریم.
وی اضافه كرد: الان بعضی آداب و رسوم محلی در چارچوب جشواره های غذایی محلی برگزار می گردد و رونق گرفته است. نكته این است كه ما بیشتر از این هم جا داریم مثلا می توانیم این فعالیت های ملی را در سطح مدارس برای دانش آموزان و در سطح دانشگاه ها برای دانشجویان افزایش دهیم.
وی ایده تعیین یك روز برای حضور مردم با لباس های محلی و برگزاری بازارهای محلی برای نمایش محصولات فرهنگی قومی در جامعه را تایید و آنرا موثر در احداث فضای وحدت و نشاط دانست و اظهار داشت: غذا، زبان و میراث محلی و فرهنگی باید مورد توجه قرار بگیرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسكو در مجلس در تفاوت دو مقوله شادی و نشاط، شادی را گذرا و به عبارتی زودگذر و نشاط را دارای تاثیر و تأثر عمیق اجتماعی دانست و اظهار نمود: یكی از عواملی كه می تواند نشاط اجتماعی را بسیار تقویت كند، توجه به آداب و رسوم و قومیت های مختلف است. ما فكر می نماییم برای تقویت نشاط اجتماعی كار سختی است و باید برای تقویت آن به دنبال مقولات پیچیده ای بگردیم در صورتیكه ما بازی ها و حتی و شوخی های زیبای محلی داریم كه می تواند بسیار وحدت بخش باشد. سازمان های متولی باید روی این مسائل كوچك تمركز كند.
وی زبان، لباس، شعر و موسیقی را از مولفه های اصلی آداب رسوم اقوام دانست كه سبب دوباره ساخته شدن فرهنگ یك ملت میگردد.
وی هم چنین اظهار داشت: ما در این حوزه به سبب تعدد اقوام خیلی غنی هستیم. هر كجای كشور را كه نگاه نماییم آداب و رسوم خاص خودش را دارد. نكته این است كه ما باید این مسائل را تقویت نماییم. در خیلی از كشورهای دنیا می بینیم كه با وجود مدرن شدن، به مسائل سنتی و هویتی و فرهنگی توجه بسیاری می كنند. این مسائل سبب جذب توریست باز میگردد. ما نباید داشته هایمان را فراموش نماییم. این داشته های فرهنگی سبب حفظ وحدت ملی، نشاط اجتماعی، پركردن وقت اوقات فراغت خانواده ها میگردد. اگر این چیزها نباشد چه چیز باید جایگزین آن باشد؟1397/10/08
22:23:21
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: سازمان , شعر , فرهنگ , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است