گشتی در نمایشگاه جدید خانه هنرمندان

فرصت ی برای دیدن و دیده شدن

فرصت ی برای دیدن و دیده شدن آبی طرح: با ورود به ساختمان خانه هنرمندان، صدای موسیقی و همهمه مردم به گوش می رسد. در سالن با خیل عظیمی از جمعیت روبه رو می شویم كه گوشی به دست از خوانندگان و نوازندگانی كه به اجرای موسیقی می پردازند، فیلم و عكس می گیرند.بعدا معلوم میگردد این نوازندگان برای استقبال از بازدیدكنندگانِ نمایشگاه هایی كه در خانه هنرمندان برپاست، به اجرای موسیقی می پردازند. دیوارهای خانه هنرمندان از راهروها گرفته تا سالن اصلی و همین طور برخی تالارها مملو از آثاری است كه در چارچوب نمایشگاهی با عنوان «فرصت» در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.


نمایشگاه «فرصت» از ۱۴ دی ماه در خانه هنرمندان بر پا شده و تا دو هفته دیگر برقرار است.
خبرنگار ایسنا كه در روز افتتاحیه این نمایشگاه، در محل خانه هنرمندان حاضر شده است از آغازین روز برگزاری چنین گزارش می دهد:
به زحمت از بین جمعیتی كه در وسط سالن ایستاده اند، عبور می نماییم در جای جای خانه هنرمندان آثار نصب شده را می بینم. این آثار سوای اینكه در نگارخانه ها و گالری های خانه به نمایش گذاشته شده اند، بر روی دیوارهای راهروها باز نصب شده اند. آثار از تنوع بسیار برخوردار می باشند.ابتدا به سمت گالری آثار عكاسی می رویم. در آنجا آثار عكاسان صاحب نام و یا كمتر شناخته شده با قیمت های متنوع به چشم می خورد. به قول یكی از اعضای شورای تجسمی خانه هنرمندان كه در محل برگزاری نمایشگاه حضور دارد، پایین ترین قیمت اثر در این نمایشگاه مربوط به یك چهار لته عكاسی است كه هر بخش از آن حدود ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد.
در فضای مربوط به آثار عكاسی، تعداد بازدیدكنندگان قابل قبول است. اغلب آنها عكاسانی هستند كه همراه با دوربین های عكاسی شان به تماشای كارها مشغولند. آن طور كه از صحبت هایشان شنیده میگردد از كیفیت آثار راضی هستند.

راحل اثر مجتبی امینی

1397/10/16
13:58:15
5.0 / 5
4537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است