رونمایی از اثر انگشت داوینچی در پانصدمین سال درگذشت هنرمند

رونمایی از اثر انگشت داوینچی در پانصدمین سال درگذشت هنرمند آبی طرح: در مراسم یادبود پانصدمین سالگرد درگذشت «لئوناردو داوینچی» اثر انگشت او كه بر روی یكی از تابلوهای نقاشی اش به وضوح مشاهده می شود، به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، «مارتین كلیتون»، مدیر تابلوهای نقاشی گالری «رویال تراست» (گالری كه مجموعه آثار هنری گردآوری شده توسط خانواده سلطنتی بریتانیا در آن نگهداری می شود)، با اشاره به اینكه امیدوار است نمایش اثر انگشت «داوینچی» مردم را به این استاد چیره دست ایتالیایی نزدیك تر كند، افزود: «با وجود این اثر انگشت می توان هنرمند این اثر را حین نقاشی كردن با تمام وجود تصور كرد.»
وی ادامه داد: «لكه ها و آثار جزئی از اثر انگشت « داوینچی» در دیگر نقاشی او باز دیده می شود كه هیچ یك تا این حد واضح نیستند.»
این اثر هنری در بزرگترین مجموعه تابلوهای نقاشی « لئوناردو داوینچی» در جهان قرار دارد كه متعلق به مجموعه سلطنتی بریتانیا است و بطور معمول تنها با تعیین وقت قبلی مشاهده آن در قلعه «وینزر» امكان پذیر است.
این اثر در موزه ملی « كاردیف» همزمان با ۱۲ نمایشگاه از آثار « لئوناردو داوینچی» كه ماه آینده در سراسر بریتانیا برگزار می شود، به نمایش گذاشته می شود.
لئوناردو داوینچی متولد فلورانس ایتالیا در مدت ۶۷ سال از عمر خود، صدها اثر هنری را كه مشهورترین آنها تابلوی «مونالیزا» یا «لبخند ژكوند» است، خلق كرد. هر چند بیشتر شهرت «داوینچی» به سبب خلق دو شاهكار نقاشی جهان، یعنی «شام آخر» و «مونالیزا» است اما او علاوه بر تبحر در نقاشی در مجسمه سازی، طراحی و مهندسی بناهای تاریخی باز یك استاد بود.1397/11/10
01:13:35
5.0 / 5
4626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است