سلف پرتره های ۴۴ هنرمند در پاسپورت

سلف پرتره های ۴۴ هنرمند در پاسپورت آبی طرح: ۴۴ هنرمند سلف پرتره های خودرا در ابعادی به بزرگی چهار در شش سانتی متر در نمایشگاه «پاسپورت» نمایش داده اند.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی نمایشگاه «پاسپورت»، سعید نودهی، كیوریتور این نمایشگاه اظهار داشت: هنرمندان با كشیدن سلف پرتره تلاش می كنند تا تحلیلی شخصی از خودشان عرضه بدهند و در طول تاریخ هنرمندانی چون «رامبرانت»، «ون گوگ»، «گوگن»، «پیكاسو»، «ماتیس» و … هر یك به تعبیری «خود» را در مقابل «خود» قرار داده اند و سلف پرتره خودشان را كشیده اند.
كیوریتور نمایشگاه «پاسپورت» افزود: سلف پرتره هویت و یا روایتی از رو در روترین حالت ممكن مواجهه هنرمند با خودش است به گونه ای كه خود مهار شده اش را به تصویر می كشد. با این وجود در نمایشگاه «پاسپورت» هنرمندان در كنار تحلیل هویت شخصی خود در اثر با هویتی ثانویه به نام پاسپورت مواجهه هستند و حاصل این تلاقی، نتیجه اثر هنری آنها را می سازد.
او اضافه كرد: زمانی كه برای خرید به فروشگاه لوازم هنری رفته بودم ایده اصلی نمایشگاه پاسپورت با دیدن بوم هایی در ابعاد كوچك به ذهنم خطور كرد. تصمیم گرفتم با كوچك تر كردن ابعاد این بوم ها به اندازه تصاویر چهار در شش سانتی متر كه مختص پاسپورت است، نمایشگاه گروهی را برپا كنم.
نودهی افزود: بعد از نوشتن استیمنت نمایشگاه با ۵۳ هنرمند تماس گرفتم و از آنها جهت شركت در این نمایشگاه دعوت كردم اما در نهایت ۴۴ هنرمند با ۴۴ سلف پرتره در این نمایشگاه حضور پیدا كردند و هر یك از هنرمندان برای عرضه هویتی جهانی ابعادی به بزرگی ۴ در ۶ سانتی متر در اختیار داشتند تا تعریفی از خود عرضه بدهند.
به قول نودهی، نمایشگاه «پاسورت» نگاهی جانبدارانه و صرفاً منتقدانه به سمت واژه سلف پرتره در فضای اجتماعی نیست، بلكه نگاهی رئالیسی در دل خود دارد. رئالیستی كه در معنا جای می گیرد. رئالیسم اجتماعی، نگاهی است كه در انتظار بازخورد مخاطب می نشیند تا معنایش گسترش یابد.
در این نمایشگاه، سلف پرتره های علیرضا آدم بكان، فرشاد آل خمیس، پونه اوشیدری، سعید احمدزاده، ابوسعید اسدی، رامین اعتمادی بزرگ، محمود باجلان، هما بذر افشان، محمد جعفر پاكروان، علیرضا پویا، علی پیروز، حسین تمجید، مهرداد جعفری، محسن جمالی نیك، شبنم جهانشاهی، علیرضا چلیپا، وحید چمانی، مصطفی چوبتراش، داریوش حسینی، مرتضی خسروی، نسیم داوری، آناهیتا درگاهی، هومن درخشنده، مهدی راحمی، دنیا رستمی، مجتبی رمزی، مسیب زارع، میلاد زینلی، امید شایان، علی شفیع آبادی، فرشید شیوا، اوژن شیرافكن، كامبیز صبری، نجوا عرفانی، كیانا غیایی، حمید فام، مهسا كریمی زاده، نجمه كزازی، مسعود كشمیری، محمد مساوات، فرهاد مفوز، سپیده نوری، شادی نویانی و مرتضی یزدانی در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.
نمایشگاه «پاسپورت» از ۲۶ بهمن ماه تا هفتم اسفند ماه در گالری «ژاله» واقع در خیابان كریم خان، خیابان ایرانشهر، كوچه نوشهر، پلاك سه برپا خواهد بود.1397/11/24
15:46:08
5.0 / 5
4833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است