نمایشگاهی از آثار هنری یدالله رویایی

نمایشگاهی از آثار هنری یدالله رویایی آبی طرح: نمایشگاه آثار یدالله رویایی با عنوان «طرح و تصویر در حجم» و با عرضه ۳۰ اثر از این شاعر در گالری كاما به معرض نمایش گذاشته می شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی گالری كاما، نمایشگاه «طرح و تصویر در حجم» با نمایش ۳۰ اثر از یدالله رویایی كه به شاعر "حجم" مشهور است از روز جمعه (۶ اردیبهشت ماه) در گالری كاما برپا می شود.

آرزو معتمدی، كیوریتور نمایشگاه «طرح و تصویر در حجم» درباره برگزاری نمایشگاهی از این شاعر در گالری كاما توضیح داده است كه این نمایشگاه به پیشنهاد مانی رضایی به واسطه پروژه «هزار توی شعر و هنر معاصر» شكل گرفت. وی در بخشی از این پروژه به بررسی و پژوهش در آثار تجسمی شاعران نقاش می پردازد و مجموعه كاما بعد از برگزاری نمایشگاه احمدرضا احمدی در بهار گذشته از این پیشنهاد استقبال كرد و نمایشگاه یدالله رویایی را برپا می نماید.

وی همینطور درباره خصوصیت آثار نقاشی یدالله رویایی توضیح داده است: در نگاه اول این آثار تركیب بندی واژه ها و اشعار ماندگار یدالله رویایی است كه در كنار رنگ و فرمی نه به شكلی نقاش گونه كه بیشتر رویایی از ذهن «رؤیا» در راه كشف نو از جانب شاعری كه سال ها واژه ها را در مقابل چشمانمان برهنه قرار داده است را نمایش می دهد؛ در این آثار كه با تكنیك تركیب مواد بر روی مقوا انجام شده است شعر با رسم الخطی ویژه در بین تصویر و یا در بخشی دیگر و آمیخته با طرح و رنگ كه از مفهوم حجم گونه شعر برساخته گشته به تصویر كشیده شده است.

یدالله رویایی بنیانگذار شعر حجم ۱۷ اردیبهشت ۱۳۱۱ در دامغان به دنیا آمد. رویایی نخستین شعرهای خویش را در ۲۲ سالگی نوشت و در مجلات آن زمان با نام مستعار «رؤیا» منتشر كرد، و همزمان به تحصیلات خود در رشته حقوق سیاسی در دانشكده حقوق دانشگاه تهران تا دریافت درجه دكترای حقوق بین الملل عمومی ادامه داد. كتاب های شعر انتشار یافته او بر جاده های تهی، شعرهای دریایی، دل تنگی ها، از دوستت دارم، لب ریخته ها، هفتاد سنگ قبر، منِ گذشته: امضا، در جست وجوی آن لغتِ تنها هستند.

نمایشگاه «طرح و تصویر در حجم» از ۶ تا ۱۱ اردیبهشت در گالری كاما برپاست.1398/02/04
13:49:29
5.0 / 5
4123
تگهای خبر: تحصیل , تصویر , شعر , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است