جشنواره ملی امید در شیراز برپا می شود

جشنواره ملی امید در شیراز برپا می شود به گزارش آبی طرح قائم مقام دبیر اجرایی جشنواره امید اظهار داشت: هشتمین جشنواره ملی فیلم كوتاه و عكس دانشجویان سراسر كشور (امید) هفته آینده در شیراز برگزار می شود.


زارعیان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هشتمین جشنواره ملی فیلم كوتاه و عكس دانشجویان سراسر كشور(امید) هفتم اردیبهشت ماه به میزبانی دانشگاه شیراز كار خودرا آغاز خواهدنمود.
وی با اشاره به اینكه شركت كنندگان در این دوره، آثار خودرا در بخش های فیلم كوتاه، فیلمنامه و عكس به داوری سپرده اند، اظهار داشت: پنج داور در بخش فیلم و سه داور در بخش عكس، آثار را ارزیابی كرده و برگزیدگان را معرفی خواهند كرد.
قائم مقام دبیر اجرایی جشنواره ملی فیلم كوتاه و عكس دانشجویان سراسر كشور (امید) با یادآوری اینكه این جشنواره تا یازدهم اردیبهشت ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: آقایان دكتر احمد الستی، محمد آفریده، هومن بهمنش و خانم ها نرگس آبیار و پریناز ایزدیار داوران بخش فیلم كوتاه این جشنواره هستند.
زارعیان اشاره كرد كه بخش عكس را در این دوره از جشنواره امید، دكتر محمد خدادادی مترجم زاده، دكتر محمدمهدی رحیمیان و ساعد نیك ذات، داوری خواهند كرد.
وی تصریح كرد: در بازه زمانی ۱۵ دی ماه ۹۷ از شروع فراخوان دریافت آثار تا ۱۱ اسفند ماه ۹۷ كه اختتام مهلت ثبت آثار شركت كنندگان بود، تعداد ۶۱۰ نفر در سایت جشنواره ثبت نام و آثارشان را به دبیرخانه ارسال كردند.
او اضافه كرد: در این مدت كه ثبت آثار بوسیله وبسایت جشنواره انجام شد، مجموعا ۴۰۸ اثر در بخش فیلم، ۱۰۵ اثر در بخش فیلمنامه و ۲۱۷۸ عكس در بخش عكس ثبت گردید.
او با اشاره به اینكه جشنواره افتتاحیه نخواهد داشت، اظهار داشت: در سه روز اكران فیلم های منتخب و برگزاری كارگاه های آموزشی برنامه ریزی شده و سپس آن باز اختتامیه برگزار می گردد.
زارعیان افزود: در بخش فیلم كوتاه، بهترین فیلم كوتاه مستند، بهترین فیلم صدثانیه ای با سوژه ویژه، بهترین فیلم كوتاه داستانی، بهترین فیلم كوتاه تجربی، بهترین نماهنگ و بهترین انیمیشن معرفی خواهد شد.
قائم مقام دبیر اجرایی هشتمین جشنواره امید اظهار داشت: در بخش عكس هم داوران بهترین عكس با سوژه آزاد، بهترین عكس با سوژه ویژه، بهترین تك عكس و بهترین مجموعه عكس را معرفی خواهند كرد.
زارعیان با اشاره به اینكه عكس ها در چارچوب یك نمایشگاه، در روزهای برگزاری جشنواره در معرض دید عموم قرار می گیرند، اظهار داشت: یك بولتن تك برگی پس از جشنواره منتشر و یك ویژه نامه باز در چارچوب كتاب چاپ خواهد شد. 

1398/02/05
19:23:58
5.0 / 5
4134
تگهای خبر: انیمیشن , جشنواره , چاپ , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است