مسؤولان هم با حوادث سلفی می گیرند چه برسد به مردم!

مسؤولان هم با حوادث سلفی می گیرند چه برسد به مردم! آبی طرح: عكاسی از بحران و حوادث گاه عكاس را در راه انتخاب قرار می دهد؛ انتخابی دشوار بر سر اینكه آیا همچنان به كار خود ادامه دهد یا به نجات فردی بشتابد كه قرار بوده سوژه عكاسی اش باشد.


رضا شاندیز، عكاس در گفت وگویی با ایسنا در این زمینه چنین بیان كرد: حوادث اسفناك زیادی در تاریخ رخ داده اند ولی تصویر و فیلم آنها موجود است. اگر عكاسان هنگام آن اتفاقات كار خویش را نمی كردند الان نمی توانستیم سندی از آنها داشته باشیم. هنگام یك بحران یا فاجعه هر كسی وظیفه ای دارد و وظیفه عكاس، عكس گرفتن است؛ البته با این وجود باید یكسری موارد را هم در نظر گرفت.
او افزود: با این وجود اگر عكاس در یك مكان خاص باشد و فردی را در خطر ببیند، باید به جای عكس گرفتن به او كمك نماید چون شاید در آن شرایط فرد دیگری برای كمك نباشد. اما در حوادثی مانند سیل یا زلزله امدادگران و افراد دیگری برای كمك هستند. در واقع هر كسی وظیفه ای دارد و بهتر است در چنین حوادثی در كار هم دخالت نكنیم.
این عكاس درباره سلفی با حوادث هم بیان كرد: هم اكنون مسؤولان هم به جهت اینكه خودی نشان دهند با حوادث عكس و فیلم می گیرند. گرچه كه در چنین شرایطی عكاسان خبری باید به ثبت تصویر بپردازند. از زمانی كه امكانات دیجیتال وارد شده مردم مدام در حال ثبت تصاویر هستند گرچه این امر خیلی وقت ها به ضرر خودشان هم تمام می شود.
او افزود: اگر در ایران سلفی گرفتن با حوادث را ممنوع هم اعلام كنند، باز هم تأثیری ندارد و مردم پس از مدتی باردیگر آن كار را انجام می دهند. كارهای زیادی وجود دارند كه ممنوع هستند ولی مردم باز آن كار را انجام می دهند. مگر اینكه جریمه یا مجازاتی برای آن در نظر بگیرند؛ البته ممنوعیت عكس گرفتن همیشه در ایران بوده و به ما هم می گفتند ولی اینكه تأثیر بگذارد یا نه را نمی دانم. در كل به خود افراد بستگی دارد و فرد خودش باید به این درك برسد.1398/02/10
13:17:00
5.0 / 5
4194
تگهای خبر: عكاسی , عكس , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است