چگونه آواهای محلی كشورمان را معرفی كنیم؟

چگونه آواهای محلی كشورمان را معرفی كنیم؟ آبی طرح: یك نوازنده می گوید: آواهای محلی ایران، آواهای نابی هستند كه باید تمامی مردم كشورمان و خارج از كشور با آن آشنایی پیدا كنند.


آربی بابومیان در گفتگو با ایسنا تاكید می كند: موسیقی نواحی كشورمان از غنای فرهنگی بالایی برخوردار می باشد و در برای معرفی این موسیقی باید برنامه بهتری داشته باشیم.
او درباره اینكه چه راهكاری وجود دارد تا موسیقی نواحی كشور بیشتر معرفی شود، تصریح كرد: یك بخش به اجرای موسیقی در جشنواره ها بازمی گردد كه می تواند سبب ارتقای بیشتر موسیقی نواحی كشور شود.
وی با اشاره به اینكه سفر گروه های مختلف به سراسر كشور و برگزاری كنسرت می تواند سبب گسترش آواهای محلی شود، افزود: آواهای محلی ایران، آواهای نابی هستند كه باید تمامی مردم كشورمان و خارج از كشور با آن آشنایی پیدا كنند چونكه موسیقی نواحی كشورمان از غنای فرهنگی بالایی برخوردار می باشد و در این زمینه باید برنامه بهتری داشته باشیم.
این مدرس آواز درباره برگزاری اولین جشنواره موسیقی خلیج فارس، اضافه كرد: برگزاری این جشنواره هم در زمینه موسیقی محلی و هم موسیقی پاپ بسیار حركت خوب و ارزشمند ای بود كه امیدوارم استمرار داشته باشد.
این پیانیست درباره اینكه چه خصوصیت در موسیقی استان هرمزگان است كه می تواند آنرا نسبت به سایر استان ها متمایز كند، اظهار نمود: فكر كنم اصلی ترین خصوصیت موسیقی هرمزگان، ریتمیك بودن آن است كه آنرا از نقاط دیگر متمایز می كند؛ ریتم كاملاً در ذات تمامی هنرمندان هرمزگانی وجود دارد كه این خود خصوصیت ای منحصربه فردی در موسیقی هرمزگان است.
1398/02/28
14:15:57
5.0 / 5
4188
تگهای خبر: آواز , جشنواره , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است