سردیس جمشید مشایخی بعد از اصلاح بعلاوه عكس

سردیس جمشید مشایخی بعد از اصلاح بعلاوه عكس آبی طرح: تكمیل سردیس جمشید مشایخی اخیرا به اتمام رسیده است و این مجسمه عصر شنبه - چهارم خرداد ماه - نصب خواهد شد.


نادر مشایخی، فرزند مرحوم جمشید مشایخی در گفت وگویی با ایسنا كه متعاقباً مشرح آن منتشر می شود، خبر نصب سردیس در روز شنبه را تأیید و از نتیجه كار این دفعه ابراز رضایت كرده است.
مرحوم «جمشید مشایخی»، بازیگر سینما و تلویزیون ۱۳ فروردین ماه امسال دارفانی را وداع گفت. به همین دلیل قرار شد در تاریخ ۱۳ اردیبهشت، نام خیابان «ج» واقع در منطقه یك تهران (در ابتدای خیابان مقدس اردبیلی) به نام این هنرمند فقید تغییر و سردیسی نیز با شمایل وی در این خیابان قرار داده شود.
اما بعد از آنكه سردیس مرحوم مشایخی رونمایی گردید، با انتقادهایی در خصوص اینكه شباهتی با او ندارد، همراه شد.
رضاحسن زاده، سازنده سردیس كه سابقه ساخت سردیس برای شخصیت های دیگری چون «همایون شهنواز» (كارگردان سریال «دلیران تنگستان») را هم در كارنامه دارد، این دفعه نتوانسته بود به سبب آنچه خودش كسالت عنوان نمود، مجسمه مشایخی را بطور كامل به اتمام برساند.
بر این اساس قرار شد كه سردیس مرحوم مشایخی بار دیگر به كارگاه مجسمه سازی بازگردد تا این دفعه به درستی به اتمام برسد.
خبرنگار ایسنا به همین دلیل با حسن زاده تماس گرفت تا از سرنوشت این سردیس آگاه شود.
او چنین توضیح داد: مجسمه این دفعه به خود مشایخی شبیه شده و هر كسی آنرا دیده شباهتش را تأیید كرده است. فرزندان استاد مشایخی نیز شباهت اثر را با پدر خود تأیید كرده اند.
او درباره تغییرات اعمال شده در سردیس اظهار داشت: تغییراتی كه لازم بوده در اثر صورت گیرد، صورت گرفته است. هم اكنون هر كسی كه تصویر را می بیند كاملاً متوجه می شود كه صاحب اثر، جمشید مشایخی است. پایه سردیس، این دفعه كوتاه شده تا مخاطب بتواند به راحتی آنرا نگاه كند و دید بهتری نسبت به آن داشته باشد؛ چونكه كه دفعه قبل پایه آن بلند بود و كار را برای بیننده دشوار می ساخت.
حسن زاده اظهار نمود كه انتقادهای صورت گرفته درباره شباهت اثر نیز در كار لحاظ شده است؛ چونكه خود او قبلاً گفته بود انتقادهای وارده به كار را قبول داشته و از همان ابتدا به سبب كمبود وقت و بیماری موفق به اتمام مجسمه نشده بود. هم اكنون نیز اگر بعد از رونمایی از مجسمه انتقاد دیگری نسبت به كار صورت بگیرد به ناتوانی او بازمی گردد.

در زیر می توانید تصاویر سردیس را بعد از تكمیل كه بطور اختصاصی در اختیار ایسنا گذاشته شده، مشاهده كنید.

سردیس تكمیل شده مرحوم مشایخی

1398/03/04
21:26:40
5.0 / 5
3801
تگهای خبر: استاد , بازیگر , تصویر , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است