اظهار نظر فرزند جمشید مشایخی درباره سردیس اصلاح شده پدر

اظهار نظر فرزند جمشید مشایخی درباره سردیس اصلاح شده پدر به گزارش آبی طرح سردیس مرحوم «جمشید مشایخی» - بازیگر سینما و تلویزیون - بعد از رونمایی با انتقاداتی در خصوص اینكه این مجسمه با خود مشایخی شباهتی ندارد، روبه رو بود. به همین جهت باری دیگر به كارگاه بازگشت و تكمیل شد و امروز از نسخه تكمیل شده آن در خیابان «ج» كه حالا «جمشید مشایخی» نام دارد، رونمایی گردید.


خبرنگار ایسنا درباره ی نتیجه نهایی این سردیس با نادر مشایخی، آهنگساز و فرزند مرحوم جمشید مشایخی تماس گرفته تا نظر او را درباره مجسمه تكمیل شده بداند.
مشایخی با ابراز رضایت درباره سردیس تكمیل شده از چهره پدرش، به ایسنا اظهار داشت: سردیس پدرم از ابتدا عجولانه و در زمان ناكافی ساخته شد. آقای حسن زاده (سازنده سردیس جمشید مشایخی) هم كسالت داشتند بنابراین آنگونه كه باید نتوانسته بود روی اثر كار كند و از این امر هم خیلی ناراحت بود؛ البته خود او می دانست كه بعد از رونمایی اثر با انتقاد مواجه خواهد شد و حتی قبل از اینكه كار را ببینم به من اظهار داشت كه از دیدن آن شوكه نشدم، چون سردیس تكمیل نشده بود و قرار بود بعد از رونمایی، بیشتر روی آن كار شود.
از او درباره تغییرات سردیس بعد از اصلاح پرسیدیم. پاسخ داد: الآن بهتر و دقیق تر شده است و چهره پدرم را آنگونه كه واقعاً بود، نشان داده است. من خیلی اعتقاد داشتم كه مجسمه پدرم باید آن چیزی باشد كه مردم او را با آن می شناختند.
وی درباره تصاویری كه در اختیار مجسمه ساز برای ساخت سردیس «جمشید مشایخی» قرار داده شده، بیان كرد: چند تصویر برای ساخت مجسمه انتخاب گردید ولی در نهایت با وجود اختلاف نظرهایی كه داشتیم، توانستیم تنها یك عكس به درد بخور برای ساخت سردیس در اختیار آقای حسن زاده قرار دهیم. من معتقد بودم كه باید تصویر پدرم در عكس آن چیزی باشد كه مردم آنرا می شناسند. نه اینكه مثلاً عكسی با ریش از او برای ساخت مجسمه انتخاب كنند. البته با ریش بد نبود ولی درست این است كه مردم پدرم را آنگونه نمی شناختند، بلكه او همیشه با چهره ای همراه با سبیل حضور پیدا می كرد و این خصوصیت چهره او دارای حالتی قهرمانانه بود و وقار خاصی به چهره او می بخشید گرچه كه با ریش هم حالتی درویشی پیدا می كرد.
این موسیقی دان همینطور درباره نظر دیگر اعضای خانواده اش درباره سردیس تكمیل شده پدرش، اظهار نمود: اخیراً به علت اینكه مشغول كار بوده ام هنوز آنها را ندیده ام و نظرشان را نمی دانم.
1398/03/05
15:01:46
5.0 / 5
3995
تگهای خبر: آهنگ , آهنگساز , بازیگر , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است