عكس ها و حقایق پشت آن،

عكاس این عكس از سوژه مشهورتر است

عكاس این عكس از سوژه مشهورتر است به گزارش آبی طرح تنها عكس گرفتن از جنگ و رنج مردم نیست كه می تواند یك عكس به یادماندنی خبری ایجاد كند، بلكه تصویری از باز آلدرین كه برای بار دوم در تاریخ روی ماه قدم برداشت هم یكی از مشهورترین تصاویر تاریخ است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این عكس در برنامه فضایی آپولو ۱۱ در تاریخ ۲۰ جولای سال ۱۹۶۹ توسط نیل آرمسترانگ (نخستین انسانی كه به روی ماه رفت) به ثبت رسید. پروژه فضایی آپولو یكی از پروژه های فضایی ناسا در زمان مسابقه فضایی میان شوروی و آمریكا بود كه كوشش می كرد تا نخستین انسان را بر روی سطح كره ماه فرود بیاورد.
جایی در دریای آسایش (نام یكی از دریاوارهای كرهٔ ماه)، تورفتگی كوچكی كه آلدرین روی آن ایستاده، هنوز هم روی كره ماه پابرجا می باشد. دریای آسایش یكی از میلیون ها چاله، دهانه كوه و حفره هایی است كه روی سطح كهنسال ماه قرار دارد.
این تصویر روی یك دشت خاكستری با نورهای درخشانی كه چشم را می زند و پس زمینه ای تیره و سرد به ثبت رسیده است كه برای خیلی ها كافی بود تا درباره حقیقی بودن آن سوال كنند. زمانی كه این عكس انتشار یافت، شبیه به چیزهای دیگری كه قبلاً دیده بودیم نبود مگر اینكه بخواهیم آنرا به آنچه در تخیلات خود می بینیم و یا تفسیرهای هنرمندانه تشبیه نماییم، شاید به این علت است كه این عكس تا این حد قوی در ذهن ما جا دارد. این تصویر اثباتی است بر اینكه آن چیزی كه شاید غیر ممكن به نظر برسد هم انجام شدنی است. آرمسترانگ تمامی عكس ها را از آلدرین گرفت و خودش در هیچكدام از آنها حضور نداشت، بلكه تنها در این تصویر می توانیم بازتاب حضور او را به واسطه فلش دوربین روی كلاه آلدرین ببینیم.
هیچ گاه برای آلدرین مهم نبود كه او دومین انسانی است كه روی ماه قدم گذاشته است و همیشه در سایه او قرار داشت، چونكه وقتی تصاویر او انتشار یافت، میلیاردها انسان روی زمین قدم زدن دومین انسان بر روی ماه را تماشا كردند و اینگونه بود كه در ذهن ها ماندگار شد.


1398/03/18
13:56:31
5.0 / 5
3781
تگهای خبر: تصویر , دوربین , عكاس , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است