انتشار قطعه ای برای كودكان كاربعلاوه ویدئو

انتشار قطعه ای برای كودكان كاربعلاوه ویدئو به گزارش آبی طرح بردیا صدرنوری آهنگساز نوازنده پیانو با هدف توجه بیشتر مردم به معضل جهان شمول كودكان كار قطعه «كودك كار» را بر مبنای ویدیویی از شاهو زندی در فضای مجازی منتشر نمود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، بردیا صدرنوری آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده پیانو و مدیر جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم كه طی سال های گذشته فعالیت های گوناگونی را در حوزه موسیقی برای كودك و نوجوان انجام داده، با هدف توجه عموم شهروندان ایرانی در زمینه پیشگیری از كار كودكان نماهنگ «كودك كار» را منتشر نمود.
وی درباره این قطعه كه تصاویر آن توسط شاهو زندی تهیه و تدوین شده است، توضیح داد: ۱۲ ژوئن مصادف با ۲۲ خرداد ماه از جانب سازمان بین المللی كار روز جهانی مبارزه با كار كودكان نام گرفت. همین مبحث بهانه ای شد تا همراه با هدف جهانی افزایش آگاهی مردم و فعالیت در حوزه مقابله با كار كودكان قطعه ای را با عنوان «كودك كار» منتشر كنم.
صدرنوری درباره موسیقی این اثر بی كلام اظهار داشت: آنچه از نظر موسیقایی برای ساخت این اثر روی تصویر برایم مهم بود دو فضای متفاوت بود كه با بهره گیری از فواصل موسیقی به مخاطب القا شود. یك فواصل در گام دو مینور كه شور و شوق كودكانه را با اجرای مستمر و پرسرعت نت ها در این گام نشان می داد و بخش دیگری از موسیقی هم كه مبتنی بر فاصله چهارم كاسته، با تصاویری از كودكان كار همراه می باشد، فضای بوجود آمده در حالت اضطراب و ابهام و دلشوره را برای همذات پنداری شنونده با فضای زندگی كودكان كار بوجود می آورد. فضایی كه امیدوارم توانسته باشم به سهم خود آنرا در روح و نگاه حسی مخاطب بوجود آورده باشم.
این نوازنده پیانو تصریح كرد: قطعه «كودك كار» یك اثر كاملاً حسی است كه تلاش كردم به سهم خود توجه مردم را به مبحث مهم مبارزه با كار كودكان جلب كنم. من حتی در ابتدای این قطعه تصویری هم عنوان كرده ام: «كودكان كار كودك اند؛ با همه پاكی ها و آرزوهای كودكی» ازاین رو همه ما بعنوان یك شهروند باید كمك نماییم تا این معضل بزرگ اجتماعی به حداقل برسد تا این كودكان بتوانند در راه درست زندگی حركت كنند. مردم شریف ایران هم می توانند با تاكید بر آموزه های اخلاقی، انسانی و دینی تلاش كنند تا این معضل بزرگ رفع و فرزندان ایران زمین با شرایطی بهتر زندگی كنند.
در ادامه می توانید این قطعه را كه روی تصاویر كودكان كار قرار گرفته است، بشنوید:
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/03/26
14:35:14
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: آهنگ , آهنگساز , پیانو , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است