نقاشی میلیون یورویی به یك ناشناس به فروش رسید

نقاشی میلیون یورویی به یك ناشناس به فروش رسید آبی طرح: یك خریدار ناشناس تابلو نقاشی «كاراواجو» را كه برای مدت طولانی از دیده ها پنهان مانده بود از آن خود كرد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، این تابلو نقاشی منسوب به « كاراواجو» پنج سال پیش در اتاق زیر شیروانی یك خانه در جنوب فرانسه كشف شده بود و در یك حراجی خصوصی توسط یك فرد ناشناس خریداری شد.
قبل از قرار بود این تابلو نقاشی روز جمعه در یك حراجی عمومی در شهر « تولوز» فرانسه فروخته شود. قیمت تقریبی این اثر بین ۱۰۰ میلیون یورو تا ۱۵۰ میلیون یورو تخمین زده شده بود.
متخصصان فرانسوی بعد از بررسی نقاشی پیداشده در فرانسه، آنرا متعلق به «كاراوجو» - نقاش سرشناس ایتالیایی - دانستند و این كشف را اتفاقی فوق العاده در تاریخ هنر ارزیابی كردند.
به قول «اریك توركین»، كارشناس تابلوهای نقاشی هنرمندان قدیمی، خریدار این اثر قول داده این تابلو نقاشی را به یك موزه مهم امانت دهد.
اما نظرهای متفاوتی بین كارشناسان هنری درباره هویت خالق این تابلو نقاشی وجود دارد. در صورتیكه بعضی از كارشناسان این تابلو هنری را منسوب به «كاراواجو» می دانند برخی دیگر معتقدند نقاش این اثر « لوئیس فینسون» یكی از هنرمندان فنلاندی بوده كه با «كاراواجو» آشنایی داشته است.
در سال ۲۰۱۶ دولت فرانسه خروج این تابلوی باارزش از كشور را ممنوع اعلام نمود تا بررسی های بیشتری روی این نقاشی انجام دهد و موزه لوور نیز فرصت داشته باشد درباره خرید این تابلو تصمیم گیری كند. با این وجود موزه لوور در نهایت این تابلو را خریداری نكرد.
«كاراواجو» متولد سال ۱۵۷۱ میلادی، یكی از هنرمندان ایتالیایی فعال در رم، ناپل، مالت و سیسیل در طول سال های ۱۵۹۳ تا ۱۶۱۰ میلادی بود. سوژه بیشتر نقاشی های وی مسائل مذهبی بودند. در مجموع ۶۸ اثر نقاشی شناخته شده از «كاراواجو» وجود دارد كه تنها چهار نقاشی در اختیار مجموعه داران خصوصی است.
منبع:

1398/04/06
10:54:30
5.0 / 5
3997
تگهای خبر: موزه , نقاشی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است