۱۰ نقاش مشهور جهان - پیكاسو

نه ژنرال شدم نه راهب، من پیكاسو شدم!

نه ژنرال شدم نه راهب، من پیكاسو شدم! آبی طرح: پابلو پیكاسو، نقاش، مجسمه ساز و شاعر اسپانیایی از تأثیرگذارترین هنرمندان قرن بیستم و‬ مبدع‬ سبك‬ كوبیسم‬ بود كه آثارش از دوره حیات مورد توجه قرا گرفت و امروز بعد از سال ها از زمان مرگش جزو گران ترین هنرمندان جهان شمرده می شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، پیكاسو نقش بسیار مهمی در هنر مدرن جهان ایفا كرد. سال ها فعالیت حرفه ای وی در عرصه نقاشی و خلق آثار گوناگون و متنوع منجر به ابداع سبك های هنری جدید و نوآوری در سبك های پیشین شد.
او همچون هنرمندانی بود كه در دوران زندگی خود مورد توجه قرار گرفت و به شهرت رسید. هنرمندی كه در سال هایی كه جهان درگیر جنگ بود و بسیاری صفحات تاریك تاریخ را رقم می زدند، با وجود تمام انتقادات از صلح دفاع و برای هنر زندگی كرد.
پابلو سال ۱۸۸۱ در یك خانواده معمولی هنرمند در اسپانیا به دنیا آمد. از همان سال های نخست زندگی استعدادی كه در زمینه نقاشی داشت را به خوبی نشان داد و در سن ۱۴ سالگی نقاشی هایش را در معرض نمایش قرار می داد. خودش روایت می كند كه «در دوران كودكی، مادرم می گفت تو اگر سرباز شوی، حتما ژنرال خواهی شد و اگر راهب شوی، حتما پاپ خواهی شد؛ اما من نقاش بودم و پیكاسو شدم.»
فعالیت حرفه ای پیكاسو در دوره های مختلفی دسته بندی می شود كه از یكی از دوره های ابتدایی با عنوان «دوره آبی» یاد می شود. نقاشی های پیكاسو در سال های نوجوانی بیشتر با رنگ های سبز و آبی خلق می شدند و فضای غم آلود و ناراحت كننده ای داشتند. اغلب تابلوهایی كه در این دوره كشیده شده اند مردم فقیر، مست و گدایان را نشان داده است.
وی در این مقطع از زندگی گرفتار افسردگی شدیدی شد. در طول این دوره تمام نقاشی هایش را با سوژه و مفهوم غم و حزن و اندوه كشید و رنگ آبی عنصری جدانشدنی از آثارش بود.

اثر «گیتاریست پیر» همچون آثاری است كه در دوره آبی خلق شده است


منبع:

1398/04/27
10:25:59
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: مجسمه , نقاشی , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است