زیبا یا وحشتناك؟

زیبا یا وحشتناك؟ به گزارش آبی طرح هتلی در لبه یك پرتگاه به ارتفاع ۶۱۰ متر، غیرمعمول ترین جاذبه گردشگری نروژ است كه معمار تُرك آنرا طراحی نموده. این هتل معلق عنوان «ضد جاذبه» را گرفته است.


به گزارش ایسنا، طراحی های جدید، تعریف سنتی هتل را از اتاق هایی با تخت هایی نرم برای خوابیدن، فراتر برده اند. در عصر حاضر هتل ها به تنهایی یا در مداخله با اثری تاریخی و طبیعی، نقش یك جاذبه گردشگری را ایفا می كنند و فقط مكانی برای خوابیدن و یا استراحت كردن نیستند. رقابت هتلداران پیشرو هم بر سر بیشتر ماندگار كردن مسافران با وام گرفتن از جذابیت های دیگر است.
دیدنی ها و جذابیت های نروژ این توانایی را دارد كه پس زمینه قابل ملاحظه ای برای هر ساختمانی بسازد. «پِرِیكِستولن» صخره ای در جنوب نروژ و یكی ازجاذبه های محبوب گردشگران در این كشور است كه قرار شده با یك اثر معماری تلفیق شود.
یك معمار اهل تركیه، ساخت یك هتل بوتیك را درحالی كه از این صخره ی محبوب، رو به پرتگاهی به ارتفاع حدودی ۶۱۰ متر (۱، ۹۸۲ فوت) آویزان شده، پیشنهاد كرده است.


از خصوصیت های معماری این هتلِ معلق، سكوهایی شبیه عرشه كشتی برای تماشای منظره است كه در حد فاصل آنها، سه طبقه از هتل برای اقامت میهمانان قرار گرفته كه هر یك بالكنی برای تماشای منظره خیره كننده پرتگاه دارند. در پایین ترین سطح هتل، روی سكویی شبیه عرشه كشتی، استخری با كف شیشه ای و نمایی ۳۶۰ درجه وجود دارد.
سی. ان. ان كه از اجرای این ایده ی معماری در منطقه محبوب گردشگری در جنوب كشور نروژ اطلاع داده و تصاویر آنرا منتشر نموده، گفته است: برای رزرو اتاق های این هتل عجله نكنید، چون هنوز مجوز ساخت آن داده نشده است.


استخر طراحی شده برای این هتل، تنها استخر غیرمعمول دنیا نیست. اخیرا طرح هایی برای ساخت استخری با نمای ۳۶۰ درجه در یك آسمان خراش ۵۵ طبقه ای در شهر لندن عرضه شده است كه طراحان آن مدعی اند: تنها استخر جهان با نمای ۳۶۰ درجه است.


منبع:

1398/05/12
17:15:32
5.0 / 5
3968
تگهای خبر: جاذبه , طراح , طراحی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است