وضعیت تاسف بار نگهداری از آثار باب راس نقاش مشهور آمریكایی

وضعیت تاسف بار نگهداری از آثار باب راس نقاش مشهور آمریكایی به گزارش آبی طرح ایرنا نوشت: تابحال اندیشیده اید كه چه بر سر نقاشی های «باب راس» نقاش معروف آمریكایی آمد؛ حالا بیشتر از یك هزار و یك صد اثر از این نقاش در انباری در ویرجینیا در شرایط نامناسب نگهداری، كشف شده است.


گروهی از گزارشگران روزنامه نیویورك تایمز تصمیم گرفتند نقاش معروف آمریكایی را كه در كوتاه ترین زمان ممكن تابلوهایی با رنگ و روغن را خلق می كرد، مكان یابی كنند. این گزارشگران در نهایت به انباری بزرگ در شهر «هرندن» ویرجینیا رسیدند كه آثار راس در آنجا انبار شده بود. به گفته «جوان كووالسكی» (Joan Kowalski) رئیس شركت باب راس، باآنكه این شركت خیلی از آثار راس را در حدود یك هزار و ۱۶۵ اثر در اختیار دارد، اما از سرمایه كافی برای نگهداری شایسته از این آثار را در اختیار ندارد. گزارشگران نیویورك تایمز با تهیه ویدئویی نشان دادند كه آثار نقاشی راس در انباری در ویرجینیا روی هم انباشته شده است، بدون آنكه سیستم كنترل كیفیت هوا در این مكان فعال باشد.
از سویی، موزه هنر آمریكایی «اسمیتسونین» در واشنگتن بعد از دریافت نامه های گوناگونی از سوی هواداران دوآتشه راس، برخی از نقاشی های وی را برای مجموعه خود تصاحب كرد. این موزه همینطور سه پایه مورد استفاده راس در برنامه تلویزیونی «لذت نقاشی» و دو دفترچه حاوی دست نوشته های وی را به مجموعه خود افزود. ۲۴۱۲۴۱

1398/06/05
13:03:18
5.0 / 5
4303
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است