گالری گردی در ایام پایانی هفته، افتتاح بیشتر از ۱۰ نمایشگاه

گالری گردی در ایام پایانی هفته، افتتاح بیشتر از ۱۰ نمایشگاه به گزارش آبی طرح نگارخانه ها و گالری های تهران با برگزاری نمایشگاه های هنری در ایام پایانی هفته میزبان علاقه مندان هنرهای تجسمی هستند.


ایسنا در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی كه در ایام پنجشنبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ شهریور ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند.

************

گالری گلستان نمایشگاه نقاشی مریم عیوضی از ۲۲ تا ۲۷ شهریور ماه در گالری گلستان برگزار است.
گالری گلستان در دروس، خیابان كماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است. همینطور ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.
گالری پنجشنبه ها تعطیل می باشد.گالری دنا نمایشگاهی از تلفیق گرافیك، تبلیغات و رسانه در دهه های ۳۰ تا ۵۰، از روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در گالری دنا برگزار می گردد. در این نمایشگاه كه نگاهی پژوهشی به تاریخ گرافیك و سرآغاز تبلیغات در ایران دارد، تعدادی آگهی های اصل آن دوره به معرض نمایش گذاشته می شود.
فرشید پارسی‎كیا، مدیر گالری «دنا» درباره این نمایشگاه پژوهشی توضیح می دهد: امسال تبلیغات سازمان فاكوپا را در دهه های ۳۰ تا ۵۰ برگزار می نماییم. این سازمان، همچون نهادهای مهمی بود كه در آن سال ها كار تبلیغات انجام می داد و نخستین كمپین های ایران را برگزار كرد. هر كدام از این آگهی ها خصوصیت های خاص خودشان را دارند كه باید از نزدیك دیده شوند. ازاین رو نمایشگاه می تواند از منظر گرافیك، زیبایی شناسی، تاریخی، جامعه شناختی و شروع تبلیغات در ایران حائز اهمیت باشد.
این نمایشگاه كه كیوریتوری آنرا محمد مخبری و شیما طاهری انجام داده اند از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ شهریور ماه در گالری دنا برگزار می گردد.
گالری دنا واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، كوچه سوسن، پلاك ۴ است و از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امكان بازدید دارد.
گالری آ نمایشگاه انفرادی مجسمه مانی رامهرمزی با عنوان «غریبگی مشتركات» روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در گالری آ افتتاح می شود. این نمایشگاه تا اول مهر ماه برقرار است.
گالری آ در خیابان كریم خان زند، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، كوچه ارشد، شماره ۷ واقع شده است.
ساعات بازدید از این نمایشگاه هم هر روز به غیر از شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امكان پذیر است.نگارخانه شمیس نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «كژ نگریستن» و با گردآوری مهیار بهرام اصل روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در نگارخانه شمیس افتتاح می شود و تا ۲۸ شهریور ماه هم ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون مریم شیخی، بهاره زرگران، احمد شربتی، غزاله جاسمی، مینا مشجری، زینب اشجعی، نعیمه صنیعی، نفیسه كاظمی، مهسا فریادیان، هدیه مهری زاده و صدف سیدرضایی به معرض نمایش گذاشته می شود.
همینطور در بیانیه این نمایشگاه به قلم «اسلاوی ژیژك» آمده است: «بدان گونه كه در خواب، صیاد هیچگاه به صیدی كز وی می ریزد، نمی رسد و صید هم به همین سان نمی تواند آشكارا از صیادش بگریزد.
مقصود از كوشش برای كج نگاه كردن به بن مایه های نظری این نیست كه بگردیم به دنبال شیوه های تازه جهت توضیح نظریه های سطح بالا و سهل الوصول ساختن آنها تا از عرق ریختن در راه تفكر حقیقی خلاص شویم. نكته این است كه این قسم مثال آوردن در مورد نظریه ها و این گونه میزانسن مضامین نظری جنبه هایی را در معرض دید می آورد كه در حالات دیگر هیچگاه به آنها توجه نمی نماییم.»
نگارخانه شمیس در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان دانیالی، شماره ۸ واقع شده است.
گالری ای جی هفتمین سری از نمایشگاه انفرادی عكس استعداد ای جی روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در گالری ای جی افتتاح می شود و تا ۲۸ شهریور ماه هم ادامه دارد.
گالری ای جی در خیابان كریمخان، خیابان عضدی جنوبی، پلاك ۴۳ واقع شده است.
همینطور امكان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ فراهم است.
گالری تم نمایشگاه گروهی عكس «سفر رنگین كمان» با عرضه آثاری از ۱۳ هنرمند روز جمعه (۲۹ شهریور ماه) در گالری تم افتتاح می شود.
در نمایشگاه «سفر رنگین كمان» آثار داریوش خطیر، بابك بهاری، اكبر اسعدی، ایمان دیناروند، مهدیار پیرزاده، ریحانه دریانی، آرزو منظوری، امیربهادر حسن زاده، الهام شویكلو، آزاده حیدری، مهتاب خطیر، بهار غفاری و فرشته محرمی به معرض نمایش گذاشته می شود.
در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است:
«آنكه به سفر می رود، همان كسی نخواهد بود كه از سفر باز می گردد. «سفر رنگین كمان» نام نمایشگاه گروهی عكسی است كه انسان، زمان و مكان سه عنصر هویدا و مستتر در آنند و حضور یا فقدانشان در ثبت خاطرات هنرمندان این مجموعه دخیل بوده است.»
این گالری در خیابان كریم خان زند، نجات الهی شمالی، كوچه زبرجد، پلاك ۱۰ واقع شده است.
گالری همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امكان بازدید دارد.گالری سیحون نمایشگاه انفرادی نقاشی مهدی دشتی با عنوان «ماه صورتی» روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در گالری سیحون افتتاح می شود و تا سوم مهر ماه هم ادامه دارد.
گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاك ۱۱ واقع شده است. همینطور امكان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.
گالری سیحون دوشنبه ها تعطیل می باشد.
گالری شروه نمایشگاه انفرادی نقاشی زهره عاقبتی با عنوان «طبیعت كرمان» از ۲۲ تا ۲۷ شهریور ماه در گالری شروه برگزار است.
گالری شروه در میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان كاج جنوبی، كوچه سوم، پلاك ۱۲، واحد۲ واقع شده است.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برگزار می گردد. همینطور امكان بازدید هر روز به غیر از پنجشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امكان پذیر است.گالری طراحان آزاد نمایشگاه انفرادی سرامیك دُرسا اسدی با عنوان «داستان بدون فراز و نشیب ال و بل» روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در گالری طراحان آزاد افتتاح می شود و تا ۲۷ شهریور هم ادامه دارد.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است.
گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد.گالری ماه مهر نمایشگاه گروهی ویدئو آرت با عنوان «آپگرید» روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) در گالری ماه مهر افتتاح می شود و تا ۲۵ شهریور هم ادامه دارد.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون آناهیتا آقاطاهر، رجا بهروش، ندا تبریزی، ساناز خداداد، نازنین زادمهر، اشكان شكری، نگار عالمزاده گرجی و پدیده فرزان به معرض نمایش گذاشته می شود.
این پروژه توسط شهرام انتخابی و به دستیاری ندا تبریزی انجام شده است. مستندات نمایشگاه را هم ساناز خداداد برعهده داشته است.
نشست گفتگو این نمایشگاه هم با حضور شهرام انتخابی، بهنام كامرانی و شهاب میرزائیان هم روز یكشنبه (۲۴ شهریور ماه) از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار می گردد.
امكان بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ وجود دارد.
گالری ماه مهر در بلوار آفریقا، خیابان نیلوفر، پلاك ۷، مؤسسه ماه مهر، طبقه دوم واقع شده است.گالری اُ نمایشگاه انفرادی نقاشی پگاه رجامند با عنوان «مقیم» روز جمعه (۱۵ شهریور ماه) در گالری اُ افتتاح می شود و تا ۲۶ شهریور ماه هم ادامه دارد.
ساعات بازدید از این نمایشگاه یكشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه ها از ۱۶ تا ۲۱ اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری اُ در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاك ۱۸ واقع شده است.منبع:

1398/06/22
14:31:59
5.0 / 5
3976
تگهای خبر: زیبایی , سازمان , طراح , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است