فروش آثار ون گوگ مشروط به ممنوع الخروجی!

فروش آثار ون گوگ مشروط به ممنوع الخروجی! به گزارش آبی طرح دو تابلو نقاشی اثر «ونسان ون گوگ» در یك حراجی بلژیكی نزدیك به قیمتی كه پیش تر تعیین شده بود به فروش رفتند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از آرت دیلی، این حراجی روز یكشنبه در شهر «گنت» برگزار گردید. یكی از آثار فروخته شده یك تابلو نقاشی آبرنگ بود كه با قیمت ۲۲۰، ۰۰۰ یورو فروخته شد. این قیمت كمی بیشتر از آن مبلغی است كه پیشتر تخمین زده شده بود.
دومین اثر فروخته شده در این حراجی یك تابلو نقاشی سیاه قلم است كه یك كوزه را به تصویر می كشد. این اثر به قیمت ۱۴۰، ۰۰۰ یورو به فروش رفت. این رقم كمی پایین تر از ارزش برآورد شده بود.
خریداران این دو اثر ناشناس و اهل كشور بلژیك هستند و قول دادند این آثار را به درخواست فروشنده هیچگاه از كشور خارج نكنند.
به قول مسئول این حراجی، هویت و اصالت آثار فروخته شده در مراحل مختلف تاییدشده است و تصویر این دو تابلو در كاتالوگ آثار هنری « ونسان ونگوگ» به ثبت رسیده است.
این آثار كه به سال ۱۸۸۳ بازمی گردند، قبل از آن كه «ون گوگ» در پاریس تحت تاثیر سبك امپرسیونیسم و پساامپرسیونیم قرار بگیرد، خلق شدند.
با به فروش رفتن ۱۲ اثر از « ونسان ون گوگ» در حراجی های مختلف با ارزش بالغ بر ۳۰ میلیون دلار، این هنرمند هلندی را می توان بعنوان یكی از گران قیمت ترین هنرمندان امپرسیونیسم و مدرن محسوب كرد.
« ون گوگ» بیشتر از ۲، ۰۰۰ اثر كه شامل ۹۰۰ تابلوی نقاشی می شود را از خود به جا گذاشته است. بخش اعظمی از این آثار در موزه های مختلف نگهداری می شوند. این یعنی آثار این هنرمند به ندرت در حراجی ها دیده می شوند.
«ونسان ون گوگ» نقاش نامدار هلندی باآنكه در زمان حیاتش در گمنامی كامل به سر برد، اما حالا بعنوان یكی از تأثیرگذارترین نقاشان پساامپرسیونیسم شناخته می شود. وی در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در ایالت برابانت هلند نزدیك مرز بلژیك به دنیا آمد. وی فعالیت هنری خویش را بعنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی شروع كرد. بعضی از مشهورترین كارهای وی در سه سال پایانی عمرش خلق شدند.1398/07/02
20:30:38
5.0 / 5
4017
تگهای خبر: تصویر , خرید , طراح , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است