ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره تجسمی فجر شد

ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره تجسمی فجر شد آبی طرح: با حكم سیدمجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراهیم حقیقی بعنوان دبیر دوازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزیده شد.به گزارش آبی طرح به نقل از خبر آنلاین، اولین جلسه شورای سیاست گذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سیدمجتبی حسینی (معاون هنری وزیر)، هادی مظفری(مدیركل هنرهای تجسمی)، عبدالرحیم سیاهكارزاده (رئیس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر)، ابراهیم حقیقی (هنرمند پیشكسوت و دبیر جشنواره دوازدهم) و اعضای شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی در روز یكشنبه هفتم مهر در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد.
در این جلسه سیدمجتبی حسینی طی احكام جداگانه ای هادی مظفری را به سمت رئیس شورای سیاست گذاری این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر منصوب نمود و سپس ابراهیم حقیقی را بعنوان دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر دوازدهم انتخاب نمود. در ادامه این جلسه حسینی طی احكام جداگانه ای، اعضای شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را شامل طاهر شیخ الحماء، رضا یساولی، حبیب الله صادقی، محسن حسن پور، رجحانه حسینی، رضا بنی رضی، سودابه صالحی، الهه جواهری، مسعود نجابتی، اسماعیل عباسی و بهرنگ صمد زادگان انتصاب نمود.
در این جلسه نخست هادی مظفری ضمن خوشامدگویی و خیر مقدم به استادان ارجمند اظهار داشت: «استادان حاضر در سال های گذشته هر كدام به صورتی در جریان كم و كیف جشنواره بوده اند، تا قبل از دوره یازدهم گلایه بزرگ خانواده تجسمی این بود كه جشنواره هنرهای تجسمی فجر به صورتی جایگزین بینال های هنری شده و این گلایه در دل خانواده تجسمی مانده بود. جشنواره تجسمی فجر با این خانواده بزرگ هنرهای تجسمی بیشتر شبیه المپیك هنری است. اما بینال های هنری نیز مانند باقی مسابقات جهانی در حوزه ورزش در شرایط خود برگزار خواهند شد، در سال قبل اهتمام ما بر این بود كه این اعتمادسازی را فراهم آوریم تا به خانواده تجسمی بگوییم هر كدام از رویدادهای هنری در جای خودشان ایفای نقش خواهند كرد.»
در ادامه ابراهیم حقیقی دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: «من از شورای سیاست گذاری این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر می خواهم حتما به جشنواره های سال های گذشته نگاه كنند و دیدگاه های خودرا برای هر چه بهتر برگزار شدن این دوره از جشنواره ارائه دهند. در این دوره نیز اهتمام ما بر این است دبیران هنری و داوران هر حوزه را از نخبگان هنری انتخاب نماییم برای اینكه كه یكی از دلیلهای شركت هنرمندان هنرجویان در جشنواره حضور چهره های مطرح هنرهای تجسمی در زمینه دبیری و داوری است.»
سید مجتبی حسینی پس شنیدن سخنان و دیدگاه های استادان هنرهای تجسمی اظهار داشت: «دور دوازدهم جشنواره هنرهای تجسمی فجر به درایت و دانایی شما استادان پیشكسوت هنرهای تجسمی پیش خواهد رفت. رویدادی به این بزرگی زیر سایه یكی از بزرگان هنرهای تجسمی كشور، استاد ابراهیم حقیقی شكل می گیرد. جشنواره ها یا بستر گفت و گو هستند و یا نظام استعدادیابی، جشنواره هنرهای تجسمی فجر بستر هر دو این هاست.»
او اضافه كرد: «در ۳۰ سال پیش نادر بود كه یك استعداد بزرگ در جایی از ایران جلوه كند و در محیط خودش باقی بماند و هنرش به منصه ظهور برسد، این فرد حتما باید به پایتخت مهاجرت می كرد تا دیده شود. ولی حالا اینگونه نیست جای جای ایران هنرمندان صاحب نامی دارد و استعدادهای درخشانی در استان های خودشان حضور دارند. جشنواره هنرهای تجسمی فجر باید بتواند در سطح ملی میزبان معرفی این گونه استعدادها باشد تا آنها در ولایت خود بمانند.»
حسینی درانتها با اشاره به اینكه بخشنامه جشنواره هنرهای تجسمی فجر سنگ بنایی بود كه بر اساس آن قدم برداریم اظهار داشت: «آیین نامه در واقع سنگ بنایی بود كه بر اساس آن كار را پیش خواهیم برد. در گذشته هر ساله بیشتر از ۵۰ درصد برنامه ها تغییر می كرد اما حالا با عنایت به بخشنامه و ملاك قرار دادن آن توانسته ایم یك خط سیری را پیش ببریم البته این بدان معنا نیست كه بخشنامه قابل تغییر و اصلاح نیست. امیدواریم این بخشنامه طی كارهای اجرایی و با نظر اساتید این حوزه در دو سه سال آینده نهایی و قابل اتكاء باشد.»
۵۷۲۴۳


منبع:

1398/07/10
15:47:51
5.0 / 5
3867
تگهای خبر: استاد , پیشكسوت , جشنواره , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است