اختتام كار لایحه پشتیبانی از مالكیت فكری و معنوی در كمیسیون فرهنگی

اختتام كار لایحه پشتیبانی از مالكیت فكری و معنوی در كمیسیون فرهنگی آبی طرح: سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در تشریح بررسی های جلسه امروز كمیسیون متبوع خود از به اتمام رسیدن بررسی و تصویب مواد ارجاعی لایحه حمایت مالكیت فكری به كمیسیون فرهنگی آگاهی داد.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا، درباب جلسه امروز كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این كه امروز كار بررسی و به تصویب رساندن مواد ارجاعی لایحه پشتیبانی از مالكیت فكری به كمیسیون فرهنگی مجلس به اتمام رسید، بیان كرد: در جلسه امروز ماده ۶۶ درباب حقوق مادی ماده ۶۷ درباب مدت حمایت، ماده ۷۰ درباره تكثیر ناپایدار، ماده ۱۰۴ درباره ثبت آثار، ماده ۱۰۸ درباره قلمروی اجرای این قانون، ماده ۱۱۷ درباره بخشنامه اجرای قانون به تصویب رسید و ماده ۱۰۵ این قانون كه درباره آثار نرم افزاری بود حذف شد.
وی افزود: دیگر ماده ارجاعی به كمیسیون كه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سپس تصویب گردید ماده ۱۱۸ بود. در این ماده تصریح شده از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان قانون ترجمه و تكثیر كتب و نشریات و آثار صوتی، قانون پشتیبانی از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای كامپیوتری و ماده ۶۲ به جز تبصره ۲ آن و مواد ۶۳ و ۷۴ قانون تجارت الكترونیكی لغو می شوند.
منبع:

1398/07/18
18:41:12
5.0 / 5
4191
تگهای خبر: حقوق , فرهنگ , كامپیوتر , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است