از شاهزاده قجری افسون شده تا مردمی سرگردان در سكوت نامحسوس

از شاهزاده قجری افسون شده تا مردمی سرگردان در سكوت نامحسوس به گزارش آبی طرح ۱۵ هنرمند نقاش، آثار فیگوراتیو خویش را در گالری مژده تحت عنوان «سكوت نامحسوس» در معرض دید علاقمندان به هنر قرار داده اند.به گزارش آبی طرح به نقل از خبر آنلاین، گالری مژده این روزها میزبان نمایشگاه آثاری از ۱۵ هنرمند است كه شیوه كاری آنها ماهیتی فیگوراتیو دارد. این آثار از پسِ نگاه هنرمندان باتجربه ای خلق شده كه جنبه های بصری محیط پیرامونی خویش را با ماهیتی روانشناختی درمقابل مخاطبان قرار داده اند.
چیزی كه در بدو ورود به نمایشگاه «سكوت نامحسوس»، مخاطب را به چالش دعوت می كند؛ شیوه بیانگری این مجموعه آثار است كه مخاطب را در تقابل با عنوان نمایشگاه و شیوه بیانگری آثار این هنرمندان قرار می دهد.
نیمتنه زنی معلق در هوا، شاهزاده ای قجری افسون شده در ماهیت مدال ها و نشان ها، مادر و فرزندی ایستاده در خزان با نگاهی به رشته های رنگی معلق بر درخت ها، مردمانی سرگردان در محیط شهری، زنی ایستاده در كنار عكس رادیولوژی و... جملگی آثاری هستند كه مبین نگاه اجتماعی هنرمندان این نمایشگاه به محیط پیرامونی خویش را نشان می دهند؛ نگاهی كه گاها خیالی و حتی طنزگونه، مخاطب را دعوت به دنیای ذهنی هنرمند می كنند.
گوناگونی نگاه هنرمندان این نمایشگاه هم بر جنبه های زیباشناختی این مجموعه افزوده تا مخاطب در یك بستر كلی با زاوایای مختلفی از جنبه های هنری و شیوه بیانگری آثار روبرو شود.
این مجموعه كه توسط علی خالق در گالری مژده گردآوری شده است، با انتخاب آثاری از هنرمندان باتجربه و شناخته شده، می خواهد زوایای دید هر هنرمند به محیط پیرامونش را در جهت بازآفرینی معنا و شیوه بیانگری در معرض دید مخاطبان قرار دهد.
در نمایشگاه «سكوت نامحسوس»، آثاری از علیرضا آدم بكان، علیرضا چلیپا، بهنام كامرانی، حسین تمجید، لیلا ویسمه، مسعود كشمیری، مهرداد خطایی، مرتضی خسروی، اوژن شیراوژن، سعید احمدزاده، علی خالق، نزار موسوی نیا، احسان نصری، داریوش قره زاد و حمیده حجار به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه تا ۲۶ مهر در گالری مژده، میزبان علاقمندان به هنر است.

۵۷۵۷


منبع:

1398/07/28
12:48:16
5.0 / 5
4166
تگهای خبر: عكس , گالری , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است