تبریك بنیاد رودكی به كیهان كلهر

تبریك بنیاد رودكی به كیهان كلهر آبی طرح: مدیر عامل بنیاد رودكی در پیامی دریافت جایزه هنرمند برتر سال 2019 را به كیهان كلهر، آهنگساز ایرانی و نوازنده برجسته كمانچه تبریك گفت.


به گزارش بنیاد رودكی در پیام مهدی افضلی آمده است: موسیقی زبانی جهانی است؛ زبانی كه به وسیله آن می توان میان كشورها، فرهنگ ها و تمدن ها با تاكید بر وجوه مشترك انسانی، فارغ از مرزها، به گفت و گو نشست. موسیقی ایرانی، با پیشینه ای ممتاز، می تواند در صحنه جهانی راوی فرهنگ غنی این سرزمین باشد. در این میان استاد كیهان كلهر، بعنوان ستاره ای درخشان در آسمان موسیقی ایران، راوی شایسته فرهنگ و سفیر هنری این سرزمین بوده اند و دریافت جایزه «هنرمند برتر سال ۲۰۱۹» مهر تاییدی بر شایستگی های ایشان است. كسب این عنوان را به استاد كلهر، جامعه هنری و هنردوستان تبریك می گویم؛ برای استاد آرزوی سربلندی و تندرستی دارم.
پیشتر با بیان رسمی وب سایت وومكس (womex.com)، برگزاركنندگان این رویداد، ضمن ابراز خوشی از اهدای این جایزه با افتخار به كیهان كلهر، دلیل این انتخاب را تسلط و یكانگی مهارت این ویرتئوز كمانچه، در نوآوری و ایجاد زبان های جدید هیجان انگیز موسیقی و برای رساندن سنت موسیقی كلاسیك ایرانی به گوش مردم سراسر جهان عنوان كردند.
این سایت در توصیف هنر كمانچه نوازی كیهان كلهر نوشته است:
برای كلهر كه كمانچه صدای اوست. هنگامی كه می نوازد انگار زبانی كامل به وجود می آورد كه با سراسر مردم جهان از گذشته دور تا آینده ارتباط برقرار می كند. كیهان كلهر در طول زندگی حرفه ای خود با بهترین نوازندگان جای جای ایران همكاری كرده و موسیقی اقوام كردستان و خراسان را مورد مطالعه قرار داده است و با موزیسین های سایر فرهنگ ها نیز با زبان موسیقی گفت و گو داشته است همچون شجاعت حسین خان از هند، یویوما و گروه بین المللی جاده ابریشم، اردال ارزنجان از تركیه، تریو هلندی رامبرانت، تومانی دیاباته از مالی، گروه بروكلین رایدر و كوارتت كرونوس؛ بدین جهت به همه این صداها اجازه می دهد تا صدای او را فراگیر كنند.

 


منبع:

1398/08/07
16:27:54
5.0 / 5
4179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است