مزایده تابلو نقاشی ژان میشل باسكیت

مزایده تابلو نقاشی ژان میشل باسكیت آبی طرح: یكی از تابلوهای نقاشی «ژان میشل باسكیت» ـ هنرمند مشهور معاصر ـ با قیمت پایه 10 میلیون دلار به مزایده گذاشته می شود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، تابلو نقاشی «رینگ بوكس» (۱۹۸۱) اثر «ژان میشل باسكیت» با قیمت حدودی ۱۰ الی ۱۵ میلیون دلار در حراجی «فیلیپس» واقع در نیویورك به فروش گذاشته می شود.
در این تابلو نقاشی یك بوكسور در صورتیكه نیزه ای به دست دارد به تصویر كشده شده است. شباهت این تابلو با خودنگاره ای كه «باكسیت» در همان سال از خود خلق كرده است سبب شده كارشناسان فكر كنند بوكسر این تابلو نقاشی در حقیقت خود «ژان میشل باسكیت» است.
این نخستین باری نیست كه تابلو نقاشی «رینگ بوكس» اثر «باسكیت» در حراجی ها به مزایده گذاشته می شود. این اثر در سال ۱۹۹۹ در حراجی كریستیز واقع در لس آنجلس به قیمت ۴۴۲، ۵۰۰ دلار فروخته شد؛ این در حالیست كه در آن زمان قیمت تخمینی تعیین شده برای این اثر ۱۸۰ هزار دلار الی ۲۵۰ هزار دلار بود. تابلو «رینگ بوكس» همین طور در سال ۲۰۱۲ در حالی در حراجی ساتبیز نیویورك به قیمت ۷.۶ میلیون دلار فروحته شد كه قیمت تخمینی این اثر بین ۴ الی ۶ میلیون دلار تعیین شده بود.
دو سال قبل نیز «باسكیت» به جمع هنرمندانی پیوست كه اثرشان در یك حراجی بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار فروش رفته است. سال ۲۰۱۷ تنها دو دقیقه طول كشید تا تابلو نقاشی بدون عنوان این هنرمند در حراجی ساتبیز نیویورك با قیمت ۱۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار توسط یك میلیونر ژاپنی خریداری شود. فروش این تابلو در آن زمان ركورد گران ترین تابلو نقاشی فروخته شده در حراجی ساتبیز نیویورك را شكست.

نقاشی بدون عنوان باسكیت


منبع:

1398/08/08
09:50:38
5.0 / 5
4119
تگهای خبر: تصویر , خرید , فروش , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است