كتابی های امشب تلویزیون

كتابی های امشب تلویزیون به گزارش آبی طرح امشب برنامه «كتاب باز» میزبان هوشنگ گلمكانی، منتقد، روزنامه نگار و مترجم سینما و «چراغ مطالعه» میزبان اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی و نویسنده كتاب «جهاد و ترور در اسلام» است.


امشب شنبه ۹ آذرماه، برنامه «كتاب باز» ساعت ۲۰ میزبان هوشنگ گلمكانی منتقد، روزنامه نگار و مترجم سینما است.
گلمكانی یكی از سه بنیانگذار و دبیر فعلی شورای نویسندگان مجله فیلم، قدیمی ترین مجله فیلم بعد از انقلاب در ایران است. مستند معروف گنگ خواب دیده ساخته اوست. او فارغ التحصیل رشته سینما و تلویزیون از دانشكده هنرهای دراماتیك تهران است و همینطور بعنوان یكی از هیات داوران چند فستیوال معتبر هم شركت داشته است.

كتاب باز به تهیه كنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبكه نسیم پخش می شود.

چراغ مطالعه پنجم با رئیس كتابخانه ملی
پنجمین قسمت از برنامه تلویزیونی چراغ مطالعه با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و كتابخانه ملی و نویسنده كتاب جهاد و ترور در اسلام، امشب ساعت ۲۱ روی آنتن شبكه چهار می رود.
بین استشهاد و ترور مرز باریكی است كه افراد هر دو سوی آن خویش را بر حق می دانند. آیا «ترور» در اسلام وجود دارد؟ آیا ما تبیین و معیار مشخصی برای مرزكشی بین این دو مفهوم داریم؟ چه تفاوتی بین داعشیست ها و استشهادطلبانی چون احمد قصیر وجود دارد؟
چراغ مطالعه این هفته برای پاسخ این پرسش ها با بروجردی گفتگو می كند. میهمان برنامه متولد ۱۳۳۶ در شهر نجف عراق است. مدرك كارشناسی خویش را در رشته روان شناسی از دانشگاه تهران گرفته است و در مقطع بالاتر، مدرك دكترای فقه سیاسی خویش را از دانشگاه بیروت دریافت كرده است.
او الان عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است و از سال ۱۳۹۵ ریاست سازمان اسناد و كتابخانه ملی را هم بر عهده دارد. وی همسر غلامعلی معتمدی معاون وزیر كار دولت شهید رجایی است كه در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه سال ۶۰ به شهادت رسید. اشرف بروجردی رئیس كمیته بانوان ستاد حسن روحانی رئیس جمهوری در انتخابات سال ۱۳۹۶ بوده است.

از او كتاب هایی چون رفتار شناسی ابراهیم (ع) در نصوص یهودی، مسیحی و اسلامی، روابط و مناسبات بین فردی در اجتماع»، گونه شناسی آزار كودكان در ایران و جهاد و ترور در اسلام به چاپ رسیده است.

چراغ مطالعه گفتگوهایی انتقادی را با نویسندگان كمتر دیده شده علوم انسانی ترتیب می دهد و به بهانه كتاب هایشان با آنها به بحث و تبادل نظر می نشیند. اجرای این برنامه را كورش علیانی بر عهده دارد. بازپخش این برنامه، یكشنبه ها ساعت ۱۰ و دوشنبه ها ساعت ۱۳ خواهد بود.


1398/09/09
23:14:54
5.0 / 5
4063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است