محل برگزاری هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران مشخص شد

محل برگزاری هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران مشخص شد به گزارش آبی طرح هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران از اسفند ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ در باغ كتاب تهران و اراضی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، نشست درخلال مدیران اداره كل هنرهای تجسمی و مدیران شركت فرهنگی و گردشگری عباس آباد با حضور هادی مظفری مدیركل هنرهای تجسمی، محمد حسین حجازی مدیر عامل شركت منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، مجتبی خشایارفرد معاون فرهنگی و گردشگری منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد، اردشیر میرمنگره معاون هنری اداره كل هنرهای تجسمی و عبدالرحیم سیاهكارزاده رئیس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و همینطور عباس مجیدی رئیس هیات مدیره انجمن مجسمه سازان ایران و محمود بخشی دبیر هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران، برگزار گردید.
هادی مظفری اظهار داشت: دوسالانه مجسمه یكی از مهمترین رویدادهای تخصصی و ملی است كه خروجی بین المللی دارد. به علت اهمیت این بیینال ابتدا با مدیر باغ كتاب تهران آقای محسن جلالی فراهانی گفتگو كردیم كه نتایج بسیار خوبی از آن جسله گرفتیم و سپس با منطقه فرهنگی عباس آباد مذاكره كردیم و با استقبال آن مجموعه برای برگزاری این رویداد مهم در هنرهای تجسمی مواجه شدیم.
مظفری اظهار داشت: فعالیت ستاد برگزاری بیینال از اوسط مهرماه امسال كار خویش را شروع كرد و در جلسات گوناگونی كه با مسؤلان باغ كتاب برگزار كردیم به نتایج قابل توجهی رسیدیم و قرار بر این شد كه هنرمندن در سطوح مختلف در باغ كتاب كار خویش را ازئه كنند.
مدیركل هنرهای تجسمی در ادامه اظهار داشت: هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران در نهایت می خواهد از راه تعامل خلاق میان هنرمندان، گروه های تحقیقاتی و مخاطب بستری مناسب برای تجربه گری و گسترش افق كاری هنر ایجاد كند. و با عنایت به اینكه فرآیند تجربه هنری نقشی كلیدی در دریافت و ارتباط میان مخاطب و هنرمند دارد در این دوره روند شكل گیری آثار مورد توجه قرار گرفته است.
عبدالرحیم سیاهكارزاده رئیس موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر درباره همكاری موسسه با هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران اظهار داشت: تمامی كارهای دبیرخانه ای بیینال همچون ثبت نام هنرمندان و داوری ها در موسسه تجسمی انجام شده است. ما جلسات زیادی با مدیران باغ كتاب تهران داشته ایم و همراه با هنرمندان از محل دیدن كردیم و هنرمندان جایابی فرضی كارها را انجام دادند.
سیاهكارزاده اضافه كرد: مدیر باغ كتاب آقای جلالی فراهانی در زمینه برگزاری هشتمین بیینال مجسمه سازی تهران همكاریهای خوبی داشه است و در زمینه پیشنهاد بیینال برای مسیر چیدمان آثار از ایستگاه مترو تا كتابخانه ملی با مدیران منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم مذاكره كردیم كه قرر شد بر مبنای نقشه ها این مسیر تا پل طبیعت هم ادامه پیدا كند.
سید محمد حسین حجازی مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد هم با اشاره به اهمیت دوسالانه مجسمه و همینطور تمایل منطقه عباس آباد برای برگزاری رویدادهای اینچنین، اظهار داشت: ما حمایتهای لازم را از این رویداد انجام می دهیم و تهیه مقدمات در حین برگزاری و ساخت آثار را تامین خواهیم كرد.
هشتمین دوسالانه مجسمه سازی از اسفند ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در اراضی عباس آباد و باغ كتاب برگزار می شود.1398/10/03
13:21:39
5.0 / 5
4033
تگهای خبر: تخصصی , فرهنگ , كتاب , مجسمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است