معاون محیط زیست قم:

گردشگری در گنبد نمكی قم محدود شود

گردشگری در گنبد نمكی قم محدود شود به گزارش آبی طرح معاون فنی اداره كل حفاظت محیط زیست قم اظهار داشت: برای حفظ گنبد نمكی باید گردشگری در محدوده این پدیده طبیعی محدود و به صورت مدیریت شده، صورت گیرد.سید احمد شفیعی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اضافه كرد: گنبد نمكی پدیده ای بسیار شكننده است و اگر حفاظت دقیقی از آن صورت نگیرد گرفتار صدمه های جدی خواهد شد.
وی اضافه كرد: گنبد نمكی بعنوان یك پدیده طبیعی، دارای جذابیت های گردشگری می باشد اما باید آنرا بعنوان پدیده ای چند هزار ساله دید كه حضور درآن مستلزم رعایت استانداردهای زیست محیطی و محدودیت های خاص است.
وی افزود: باید برای گنبد نمكی مسیر خاص حركت مشخص و راه دسترسی به آن محدود شود چون كه در غیر این صورت این پدیده زیبای طبیعی صدمه می بیند.
شفیعی اظهار داشت: گنبد نمكی به صورت طبیعی شكننده است و هر گردشگری كه برای بازدید از این گنبد وارد محدوده آن می شود و هر دخل و تصرفی كه در آن صورت می گیرد روی شكل گنبد تأثیر می گذارد.
وی بیان كرد: هر سال تغییر ساختار درگنبد نمكی مشهود است، هرچند بعضی از این تغییرات ریشه طبیعی دارد، اما حضور فراوان گردشگران هم دراین روند تأثیر بسزایی داشته است و باید حضور گردشگران دراین منطقه به صورت خاص مدیریت شود.
گنبد نمكی قم در فاصله ۲۰ كیلومتری غرب شهر قم و در بخش جعفریه این استان واقع شده است، این پدیده طبیعی علاوه بر ارزش گردشگری، از جاذبه های علمی و زمین شناسی بسیاری برخوردار می باشد.


1398/10/12
11:07:03
5.0 / 5
4065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است