نگاهی به دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج)

خون سردار سلیمانی چشم طراحان را گرفت

خون سردار سلیمانی چشم طراحان را گرفت به گزارش آبی طرح تصاویر بیلبورد بزرگ میدان ولیعصر كه همواره تلاش می كند متناسب با موضوعات روز طرح ها و گاهی شعارهایی را منتشر كند و البته گاهی هم با چالش و انتقادهایی همراه می شود، این دفعه با شعار و تصویری از سردار سلیمانی بالا رفته است.


همزمان با برگزاری مراسم خاكسپاری پیكر سردار سپهبد قاسم سلیمانی، دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) هم با پس زمینه ای قرمز، شعار «خون تو حریف می طلبد» و تصویری از این سردار ملی خودنمایی می كند.
علی محمدی، سخنگوی خانه طراحان انقلاب اسلامی درباره این طرح با اشاره به اینكه «دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) معمولاً با بازخوردهای بین المللی در رسانه های مختلف همراه است»، به ایسنا توضیح می دهد: از زمانی كه خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی را شنیدیم، بسیار برایمان مهم بود كه به این مورد بپردازیم. در همین راستا برای این طراحی این بنر نه تنها از تیم اصلی انجمن كه معمولاً كار طراحی دیوارنگاره را برعهده دارند، بلكه از تعدادی از اساتید این حوزه هم دعوت كردیم. هدفمان این بود كه با طراحی این دیوارنگاره به شكلی بتوانیم به سردار سلیمانی ادای دین نماییم.
او ادامه می دهد: با عنایت به شرایط و فرصت زمانی كمی كه در اختیار داشتیم، به بركت نام شهید مراحل طراحی در یك نصف روز به اتمام رسید. در ابتدا نمی توانستیم هیچ تصویری را تصور نماییم، اما جالب است بدانید كه خیلی اتفاقی از خودمان سوال كردیم كه چرا نمی توانیم طرحی را درباره این مورد تجسم نماییم و متوجه شدیم كه به خاطر این است كه خون جلوی چشمانمان را گرفته و از همین مبحث به پس زمینه قرمز رسیدیم.
محمدی با اشاره به اینكه «می خواستیم كه با طرحی ساده و شفاف پیاممان را برسانیم»، یادآور می شود: بر همین مبنا هم جمله «خون تو حریف می طلبد» را به همراه تصویری از سردار سلیمانی را انتخاب كردیم؛ البته این طرح ذیل كمپینی تعریف شده كه از راه آن پیكتوگرام شهید سلیمانی در شبكه های اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرد و از جانب دیگر در چارچوب كاربردهای مختلف در سطح شهرها توزیع شود. این كمپین الان شروع شده است و امیدواریم فراگیر شود.
سخنگوی خانه طراحان انقلاب اسلامی همینطور درباره طرح آینده دیوارنگاه میدان ولیعصر (عج)، خاطرنشان می كند: طرح دیگری با مبحث شهید سلیمانی و مسئله انتقام در نظر داریم كه الان در مراحل ایده پردازی و طراحی شعار قرار دارد؛ البته زمان دقیق رونمایی از آن هنوز مشخص نمی باشد، اما ان شاءالله بزودی و در همین روزهای آینده رونمایی می شود.1398/10/18
23:31:20
5.0 / 5
4078
تگهای خبر: تصویر , طراح , طراحی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است