فرهنگ پروری با تخلص سونمز روایت زندگی یك شاعر

فرهنگ پروری با تخلص سونمز  روایت زندگی یك شاعر آبی طرح: «فرهنگ پروری با تخلص سونمز»، نام كتابی درباره استاد كریم مشروطه چی، شاعر دوزبانه تبریزی، است كه به قلم شیوای دكتر محمد حریری اكبری نوشته شده است.


كتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» در ۲۰۸ صفحه با شمارگان ۵۰۰ جلد به قیمت ۴۰ هزار تومان توسط انتشاراتی «قالان یورد» در سال ۱۳۹۸ وارد بازار نشر شده است.
«چارچوب نظری بررسی»، «زندگی نامه سونمز»، «كارنامه فرهنگی سونمز»، «كارنامه قلمی سونمز»، «دیروز، امروز و فردای سونمز و آثارش» و «سالشمار زندگی و كارهای ادبی سونمز» همچون بخش های تشكیل دهنده كتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» است.
این كتاب همین طور حاوی ۲۰ صفحه تصویر سیاه - سفید با كیفیت از زندگی شخصی و ادبی استاد كریم مشروطه چی است؛ استاد مشروطه چی با تخلص «سونمز» همچون شعرای دوزبانه شناخته شده ایران زمین است كه در سوم فروردین ۱۳۰۸ شمسی در كوچه میرزا ابراهیم مجتهد كوی « لك لر» تبریز دیده به جهان گشوده است.
استاد حریری اكبری كه در كتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» به شیوایی و با نگاهی علمی و موشكافانه، حیات شخصی و ادبی استاد مشروطه چی را تحلیل و توصیف كرده است، در بخش «چارچوب نظری بررسی» می نویسد: " همچون عوامل عمده ای كه بر پژوهش صبغه علمی می بخشد، این است كه در چارچوب نظریه ای جهانشمول و معتبر انجام پذیرد. برای واكاوی آثار ادبی و هنری، به تبع ماهیت فرهنگی و معنوی موضوع، كمتر نظریه ای متناسب تر از نظریه «جامعه شناسی دیالكتیكی» می نماید. بدان رو، معرفی این نوع جامعه شناسی به مثابه «چارچوب نظری» ایجاب می كند و لو به اختصار، به شناختن و شناساندن آن پرداخته شود".
یكی از مزیت های این كتاب، تشریح و تبیین زوایای تازه ای از تاریخ محلی خطه آذربایجان در ۸۰ سال اخیر، در چارچوب ارائه برش هایی از زندگی شخصی استاد مشروطه چی است كه بدون شك می تواند برای علاقه مندان تاریخ مفید باشد.
استاد دكتر حریری در كتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» همین طور كارنامه قلمی و ادبی استاد مشروطه چی را بر اساس نظریات علمی و آكادمیك و با محرویت جامعه شناسی بررسی و واوكاوی كرده است.منبع:

1398/10/21
14:44:33
5.0 / 5
3867
تگهای خبر: استاد , تصویر , زندگی , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است