معاون هنری وزیر ارشاد:

همه هنرمندان با گرایش و انتخاب های مختلف می توانند فعالیت كنند

همه هنرمندان با گرایش و انتخاب های مختلف می توانند فعالیت كنند به گزارش آبی طرح معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: هنرمندان با گرایش ها و انتخاب های مختلف حق دارند و می توانند بر مبنای قانون فعالیت كنند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، سیدمجتبی حسینی با تاكید بر نقش هنر و هنرمندان در توسعه فرهنگی و اجتماعی اظهار نمود: بدون شك جامعه پویا و بالنده به حضور فعالانه هنرمندان با گرایش ها و دیدگاه های متفاوت در عرصه هنر بستگی دارد و همه هنرمندان حق دارند و می توانند با دیدگاه ها و انتخاب های متفاوت فعالیت كنند.
حسینی اظهار داشت: روزهایی است كه همه به خاطر اتفاقات ناگوار و از دست دادن عزیزان و هموطنان سوگواریم و با مردم سیستان و بلوچستان كه گرفتار سیل شده اند، همدردیم. هنرمندان عزیز كشور هم همواره برای عزت كشورشان در تلاشند و با دغدغه ها و حساسیت های خود در كنار و همدل با تمام بخش های جامعه حضور دارند و برای اعتلای فرهنگ و فضایل و جامعه تلاش می كنند.
او خاطرنشان كرد: در این میان عده ای از هنرمندان متاثر از این اندوه بزرگ تصمیم گرفته اند كه در جشنواره های هنری شركت نكنند، اما حق قانونی دارند و می توانند فعالیتهای هنری خویش را ادامه دهند. هنرمندانی كه در جشنواره های هنری حضور دارند و دیدگاه هنرمندانی كه به خاطر غم هموطنان از حضور در جشنواره منصرف شدند و یا هنرمندانی كه بعد از انصراف با بررسی ابعاد و شرایط جامعه ترجیح دادند در جشنواره حضور داشته باشند، مورد احترام هستند و همه می توانند به فعالیتهای هنری خود بپردازند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: لزوم دارد كه با در نظر گرفتن شرایط جامعه و تاثیری كه مصیبت های اخیر بر مردم گذاشته است و با رعایت قانون، برنامه های هنری و فعالیتهای هنرمندان تداوم یابد و به جای سخن از حذف كه نتایج فرهنگی و اجتماعی ناگواری دارد، همدردی، همدلی و گفتگو نماییم.
منبع:

1398/10/26
21:31:39
5.0 / 5
4110
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است