میزبانی 13 استان از نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

میزبانی 13 استان از نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر آبی طرح: با آغاز نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در تهران، ۱۲ استان دیگر همزمان با پایتخت ایران میزبان این رویداد فرهنگی، هنری و صنعتی خواهند بود.


به گزارش روابط عمومی كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور؛ استان های یزد، زنجان، اردبیل، كرمان، خراسان رضوی، ایلام، لرستان، كرمانشاه، سمنان، هرمزگان، البرز، مركزی و گلستان در كنار تهران سال جاری میزبان برگزاری جشنواره مد و لباس فجر هستند.
برپایی نمایشگاهی از انواع لباس های ایرانی ـ اسلامی كه توسط هنرمندان استانی طراحی شده، برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس و رقابت طراحان استانی برای عرضه بهترین طرح در بخش های مختلف رقابتی همچون اقداماتی است كه همزمان با جشنواره كشوری در ۱۲ استان نامبرده اجرا خواهدشد.
جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با هدف نگاهی نو به بازار، ایجاد فضای رقابتی سالم بین طراحان عرصه مد و لباس، تشویق طراحان به عرضه طرح و الگوهای به روز و نوآورانه، كمك به ارتقای سطح حوزه طراحی با الهام از نمادهای هنر ایرانی اسلامی و كشف استعدادهای نو، برگزار می گردد.
موضوع ویژه این دوره از جشنواره در تمام بخش های مسابقه با عنوان «فر گلستان»، منطقه شمال شرقی ایران مهد تمدن ۷ هزار ساله، به علت قدمت و سابقه تاریخی و ابنیه های مختلف در این منطقه و در گلستان به علت خصوصیت ها و تنوع قومیتی با آداب و رسوم مختلف مشهور به رنگین كمان اقوام ایران زمین است. نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از بیست و چهارم تا بیست و نهم بهمن ۱۳۹۸ برگزار می گردد.
بخش های جشنواره
۱. طراحی لباس، پارچه، جواهرات و زیورآلات، طراحی كیف و كفش، لباس اجتماع بانوان، طراحی محصولات عفاف وحجاب، لباس اجتماع آقایان، طراحی پارچه، (مسابقه و نمایش) و مسابقه زنده طراحی (ایده تا اجرا) شامل لباس اجتماع بانوان، طراحی محصولات عفاف وحجاب، لباس اجتماع آقایان، طراحی پارچه، طراحی كیف وكفش و طراحی زیورآلات است. همینطور بخش غیررقابتی شامل غیررقابتی (مسابقه ونمایش) ویترین ملی لباس، ویترین ملی زیورآلات ویترین ملی كیف وكفش است. ۲. علمی، دانشگاهی، ۳. صنعت و تكنولوژی های جدید، ۴. فرهنگی، هنری، ۵. اتحادیه ها، انجمن ها، خانه های مد و موسسات مد وعفاف و حجاب، ۶. استان ها و اقوام (بصورت غیرمتمركز در سراسر كشور)، ۷. عرضه محصولات كاربردی اسلامی ایرانی (فروش غیر متمركز)، ۸. بین الملل 
جشنواره بین المللی مد و لباس فجر با هدف نگاهی نو به بازار، ایجاد فضای رقابتی سالم بین طراحان عرصه مد و لباس، تشویق طراحان به عرضه طرح و الگوهای به روز و نوآورانه، كمك به ارتقای سطح حوزه طراحی با الهام از نمادهای هنر ایرانی اسلامی و كشف استعدادهای نو، برگزار می گردد.
در آستانه چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در عرضه سبك زندگی اسلامی ایرانی، با مشاركت و همكاری هنرمندان، فعالان و دست اندركاران عرصه طراحی مد و لباس كشور، زیر نظر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از بیست و چهارم لغایت بیست و نهم بهمن ماه 1398برگزار می شود.


1398/11/01
18:12:33
5.0 / 5
3993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است