سه كام حبس فیلمی به رنگ این روزهای جامعه

سه كام حبس فیلمی به رنگ این روزهای جامعه آبی طرح: تهران _ ایرنا_ عوامل ساخت فیلم سه كام حبس از فیلمی گفتند كه روایت های این روزهای جامعه است؛ این فیلم به جنبه دیگر از اعتیاد كه نابودی فرد و خانواده وی می شود، می پردازد.سامان سالور روز شنبه در نشست خبری فیلم سه كام حبس با اشاره به این كه این فیلم سه سال قبل، قبل از ساخت خیلی از فیلم ها كه با مضمون اعتیاد اكران شده، ساخت شده بود اظهار داشت: این فیلم به جنبه دیگر از اعتیاد كه نابودی فرد و خانواده وی می شود، می پردازد.
ایشان سپس درباره تكراری بودن موضوع اعتیاد در فیلم این سال های سینمای ایران، اظهار داشت: این فیلم می تواند تلنگری باشد به جامعه درگیر اعتیاد كه متاسفانه فراگیر شده است و هروزه شاهد اخبار آن هستیم.
سالور اضافه كرد: شخصیت این فیلم تلاش دارد با فروش مواد مخدر زندگیش را بدین جهت به آن رو كند و راه صد ساله را یك شبه طی نماید اما در ادامه فیلم، شرایطی اتفاق می افتد كه در مدت ۵ و ۶ روز آن فرد زندگی اش به قهقرا و فروپاشی می رود.
سالور اظهار داشت: از ابتدا تصمیم داشتیم فیلمی بسازیم كه رنگی باشد اما خیلی رنگ نداشته باشد و برای ساخت این فیلم كار ویژه ای برای رنگ آن انجام دادیم.
وی افزود: بعد از دور خوانی هایی كه با بازیگران انجام شد بعضی از بخشهای فیلمنامه تغییر كوچكی كرد كه بازیگران آن تنابنده و خانم ایزدیار تاثیر گذار بودند.
وی در ادامه خصوص بازی های انجام گرفته در فیلم سه كام حبس اظهار داشت: تنابنده چون سابقه كارهایی همچون كارگردانی و فیلمنامه نویسی دارد همواره با خودش ایده می آورد كه دل كارگردان را به آن می برد.


سالور اظهار داشت: مخاطب اصلی این فیلم اجتماع و مردم جامعه هستند ولی امیدواریم مدیران به افراد تصمیم گیر تلنگری باشد برای اینكه جامعه ما از اخبار بد خسته شده است.
كارگردان فیلم سه كام حبس، اظهار داشت: سعی كردیم اغراقی درباب ساختمان بیمارستان و محیط خانه وجود نداشته باشد برای اینكه من تجربه دیدن بیمارستانی كه در شرایط بازسازی بوده باشد دارم.
سالور افزود: درتلاش بودیم كورسوی امیدی در فیلم باقی بماند و شاید صحنه های پایانی فیلم بیان كننده این كورسوی امید باشد.
مسعود سلامتی مدیر فیلمبرداری فیلم سه كام حبس درباب ایده رنگ فیلم گفت سعی كردیم فیلمی رنگی باشد اما رنگ های آن رنگ های سرد و افسرده باشد رنگ فیلم رنگ جامعه كنونی ما است.
محسن تنابنده بازیگر فیلم سه كام حبس درباب تجربه همبازی شدن با پریناز ایزد یار در این فیلم اظهار داشت: ما قبل از فیلم برداری تمرینات مكرر را انجام دادیم و امروز دیده ام این تمرینات كمك بسیاری كرد تا رابطه درست و مقبولی در فیلم به تصویر كشیده شود.


پریناز ایزدیار تجربه بازی با تنابنده رابی نظیر عنوان نمود و اظهار داشت: « یكی از خاصیت های تنابنده این است كه حواسش به بازیگر روبرو هست.
ایزد یار درباب انتقاد به اینكه شكل باز دیگری در فیلم سه كام حبس مانند دیگر فیلم ها شده است، اظهار داشت: آنچه برای من اهمیت دارد این است كه اغراق در فیلم انجام ندهم كه مخاطب احساس نزدیكی بكند و برایش كاراكتر باورپذیر باشد.سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر در یك نگاهسی وهشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن سال همزمان با گرامیداشت چهل و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده انجام می شود.

در این دوره جشنواره، ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تكمیل كرده اند كه در بین فیلم های سینمایی، ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد.این جشنواره شامل بخش های مختلف؛ همچون مسابقه سینمای ایران یا سودای سیمرغ (فیلم های سینمایی داستانی/ پویانمایی فیلم های بلند داستانی كه دارای پروانه ساخت یا نمایش از سازمان سینمایی باشند و تا پیش از بهمن ۱۳۹۸ اكران عمومی نشده و در هیچیك از رویدادها و جشنواره های سینمایی داخلی و خارجی به نمایش در نیامده باشند)، نگاه نو (فیلم اول كارگردان: داستانی/ پویانمایی فیلمساز یا كارگردان اول، به هنرمندی اطلاق می شود كه برای ساخت یا نمایش فیلم سینمایی خود برای اولین بار، مجوزهای لازم و قانونی را از سازمان سینمایی كسب كرده باشد و قبل از این اثری از وی بعنوان فیلم سینمایی اكران یا در رویدادهای داخلی یا خارجی معرفی نشده باشد)، مستند بلند، كوتاه داستانی (با زمان نمایش حداقل ۳ و حداكثر ۱۵ دقیقه)، مسابقه تبلیغات سینمای ایران و مسابقه تجلی اراده ملی است.

محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستكار، سیدمحمود رضوی و حسین كرمی در این دوره از جشنواره اعضای هیات انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول كارگردانان) هستند.

غیر از پردیس ملت بعنوان كاخ اصلی جشنواره كه محل نمایش فیلم ها برای اصحاب رسانه است، پردیس سینمایی آزادی، سینما استقلال، پردیس سینمایی ایران مال، پردیس سینمایی باغ كتاب، پردیس سینمایی تماشا، سینما جوان، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی زندگی، پردیس سینمایی فرهنگ، سینما فجر اسلامشهر (سالن اصلی)، پردیس سینمایی كوروش، پردیس سینمایی كیان، سینما ماندانا، پردیس سینمایی مگامال و موزه سینما در مناطق مختلف شهر تهران، سینماهای مردمی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهند بود.منبع:

1398/11/12
21:59:34
5.0 / 5
3866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است