گروه لیان در بندرعباس به روی صحنه رفت

گروه لیان در بندرعباس به روی صحنه رفت به گزارش آبی طرح ایسنا/هرمزگان تازه ترین كنسرت گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان، شامگاه دوشنبه ۱۴ بهمن طی یك سانس در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار گردید.گروه «لیان» در این كنسرت قطعاتی همچون سی تو، نی مه، كعله، جت، خیام خوانی، شیبكوه و تینا را اجرا كرد و شبی خاطره انگیزی را برای هواداران خود رقم زد.
نكته جالب در این كنسرت، اجرای "مرتضی كریمی و گروه نوید قویدل" دو نوازنده هرمزگانی با گروه لیان بود كه با استقبال گسترده علاقه مندان رو به رو شد كه می توان به قنطه اوج آن به تلفیق موسیقی نوبان هرمزگان و زار در جزیره خارك اشاره نمود كه با حضور نوید قویدل در كنار گروه لیان جلای خاصی به این كنسرت داده بود. همینطور هنرمندان پیشكسوت هرمزگانی همچون موسی كمالی(خالق نوای جهله) هم در این كنسرت حضور داشتند.
شریفیان در این كنسرت كه با استقبال گسترده حاضرین همراه بود، اضافه كرد: هماهنگ كردن این همه گروه محلی و ترتیب دادن این محتوای رنگارنگ برای این كنسرت، فقط و فقط در جهت معرفی گنج های موسیقی نواحی در ایران به مخاطبان بود. ما كار بسیار سختی را مدیریت كردیم و از زحمات همه بچه ها ممنونم.
وی افزود: لیان همیشه خط شكن بوده و تلاش داشته بهترین ها را برای مخاطبش در نظر بگیرد. این حركات ریشه در آیین ها و فرهنگ جنوب دارد و هر كدام از آنها تفسیری از زندگی اهالی و مردم جنوب است.
اجراهای گروه بین المللی لیان با پشتوانه پژوهش های محسن شریفیان برای علاقمندان به موسیقی تلفیقی و موسیقی نواحی ایران، به شكلی وركشاپ و كارگاه آموزشی به حساب می آید كه مخاطب را با سبك های مختلف موسیقی منطقه جنوب آشنا می كند. به این نوع انتقال دانش و فن، بطور قطع میتوان بعنوان نخستین شتاب دهنده در صنعت موسیقی نگاه كرد. این در شرایطی است كه تابحال غیر از گروه «لیان» و تعدادی اندك از گروه های دیگر كمتر به برگزاری كنسرتهای این چنین اقدام نموده اند.


همچنین شریفیان در صفحه اینستاگرامی خود در مورد این كنسرت، تصریح كرد: "بندرعباس، متشكرم برای همه چیز. ما این فاصله را آمدیم! زمینی هم آمدیم! كه تب تند جنوب روی تنمون بشینه! حتی روی سازهامون بشینه! كه در زیر و بم موسیقی ما یادگاریهای نواهای كولیان و لوطیان و دلاكان و جت هایی است كه در تمامی نوار جنوبی كشور زندگی كرده اند! ما این فاصله را نیومدیم كه حرف تازه ای بزنیم! اومدیم كه با هم حرف بزنیم! حال خوب و بدمان را با هم شریك شویم! از این دو نی یكی تو باشی یكی من! ما صدای یك خانواده ایم! ما همه بندری هستیم! و هیچ خط كشی، هیچ متر و معیاری نمی تواند این حقیقت را لحظه ای گرفتار تردید كند! من مثل شما به جنوبی بودنم می بالم!"
محسن شریفیان نوازنده نی انبان، فلوت و نی جفتی، اُكلو فرامرزی خواننده، آكا صفوی، توفیق مقدم نوازنده كونگاه و دایره، امین سلیمیان نوازنده دم دم و بوق شاخی، حسین كاوه خو نوازنده عود، فرزاد خسروی نوازنده بیس، محمود بردك نیا نوازنده دمام و بوق شاخی، حمید اكبری نوازنده تمپو و كاخن، مرتضی پالیزبان نوازنده ضرب و تمبو گروه اجرایی كنسرت گروه «لیان» در تالار آوینی بندرعباس را تشكیل می دادند.1398/11/16
23:50:19
5.0 / 5
3613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است