رییس هیات مدیره انجمن مجسمه سازان ایران پاسخ داد

تكلیف دوسالانه مجسمه سازی چه می شود؟

تكلیف دوسالانه مجسمه سازی چه می شود؟ به گزارش آبی طرح زمان برگزاری هشتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران كه قرار بود در ۱۶ اسفند برگزار گردد به خرداد سال ۹۹ موكول شد.


هشتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران كه قرار بود از ۱۶ اسفند تا ۱۹ اردیبهشت در باغ كتاب تهران و محوطه اطراف آن برگزار شود، بعد از انصراف محمود بخشی ـ دبیر دوسالانه ـ و شیوع بیماری كرونا به خرداد سال آینده موكول شد.
عباس مجیدی، رئیس هیات مدیره انجمن مجسمه سازان ایران به ایسنا اظهار داشت كه هفته گذشته اطلاعیه ای را در جهت تغییر زمان برگزاری بینال منتشر نمودند ولی شرایط برگزاری بینال همان خواهد بود.
وی همینطور در پاسخ به زمان معرفی دبیر جدید بینال اظهار نمود: این امر و جزئیات دیگر متعاقبا اعلام خواهد شد ولی در شرایط حاضر برگزاری بینال مهم می باشد كه صورت خواهد گرفت؛ البته اگر شرایط بیماری كرونا بهبود پیدا نكند امكان دارد باز هم زمان برگزاری بینال را به تعویق بیندازیم.
در متن بیانیه هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران آمده است:
«نظر به اهمیت دوسالانه ملی مجسمه سازی در جریان سازی هنر و جایگاه آن بعنوان عرصه ای برای گرد هم آمدن، عرضه آزاد، تعامل و رشد هنرمندان و رصد آخرین دستاوردهای هنری، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران روند شكل گیری دوسالانه را بر بستری از گفتگو و هم اندیشی با هنرمندان، صاحب نظران و پژوهشگران شروع كرد تا با همراهی هنرمندان، ضمن برگزاری یك دوسالانه مستقل، قدم هایی اثرگذار در عرصه ی هنر معاصر بردارد.
در ادامه روند اجرایی دوسالانه، به دنبال وقایع پیش آمده و همزمان با انصراف دبیر، ضرورت همفكری برای مراقبت از دوسالانه و به تاخیر انداختن برگزاری لزوم یافت. بر جامعه هنری و بویژه اعضای انجمن پوشیده نیست كه عدم برگزاری دوسالانه صدمه هایی جبران ناپذیر بر بدنه و جریان هنر وارد خواهد كرد، بنابراین بعد از جلسات مختلف و همفكری و مشورت، حفظ و ادامه دوسالانه بعنوان جریانی مستقل و زمینه ساز رشد و گسترش هنر، در اولویت عملكرد قرار گرفت.
لازم به ذكر است، مراحل اجرایی هشتمین دوسالانه با همراهی اعضای شورای سیاست گذاری و اعضای هیات مدیره انجمن ادامه خواهد یافت و هشتمین دوسالانه مجسمه سازی در خرداد ۹۹ برگزار می شود كه گزارش و جزئیات آن متعاقبا اعلام می شود.»
منبع:

1398/12/10
17:17:58
5.0 / 5
3299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است