پروژه 24 ساعت عكاسی 2020 كلید خورد

پروژه 24 ساعت عكاسی 2020 كلید خورد به گزارش آبی طرح پروژه ۲۴ ساعت برای سال ۲۰۲۰ با همكاری بعضی از هنرمندان عكاسی و سینمای ایران كلید خورد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، فرهود نصیری، كیوریتور نمایشگاه های این پروژه، در این حوزه توضیح داده است كه «امسال هم همچون سال قبل، بعد از برگزاری پروژه ۲۴ ساعت، تیم داوری خارجی و داخلی با هدف ایجاد تعامل فرهنگی بین ایران و جهان آثار منتخب را از بین تمامی تصاویر ثبت شده در روز برگزاری جهانی پروژه، در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ (۳۰ مِی ۲۰۲۰) انتخاب خواهند كرد و آثار منتخب در دومین سال متوالی با برگزاری نمایشگاه بین المللی پروژه ۲۴ ساعت در ایران به معرض نمایش گذاشته می شود.»
او درباره مبحث سال جاری هم اظهار كرده است كه «هر ساله در كنار مبحث اصلی پروژه كه مستندسازی بشریت است، یك مبحث جانبی هم از سوی تیم پروژه اعلام می شود كه بهتر است عكاسان در این خصوص هم تصاویر خویش را ثبت كنند. مبحث سال جاری كودكان كار است.»
نصیری درباره نحوه انتخاب آثار برتر هم اینچنین عنوان می كند كه «امسال در تیم داوری، محمدمهدی رحیمیان، علی قلمسیاه، ابراهیم عرب بیكی، سروش صحت و مجید برزگر، از اعضای تیم داوری داخلی و رنزو گرند، فلور لوپز، ناتالی سایاگو از اعضای تیم داوری خارجی هستند.»
وی همینطور درباره زمانبندی پروژه در سال ۲۰۲۰ اظهار داشت: پروژه در روز ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ (۳۰ مِی ۲۰۲۰) به صورت جهانی برگزار می گردد. داوری آثار هم بعد از ارسال آثار توسط شركت كنندگان در سایت پروژه، در مرداد ۱۳۹۹ صورت می گیرد. در نهایت آثار برتر در چارچوب نمایشگاه بین المللی پروژه ۲۴ ساعت در تهران و در گالری تِم اوایل مهر ماه به معرض دید عموم گذاشته می شوند.
او خاطرنشان كرد: تاریخ كارگاه های انتقال تجربه و همینطور زمان دقیق برگزاری نمایشگاه به صورت اطلاعیه در زمان مقرر به اطلاع عموم می رسد.
پروژه ۲۴ ساعت یك پروژه عكاسی جهانی است كه از سال ۲۰۱۲ آغاز به كار كرده و هر ساله در یك روز مشخص در كل دنیا برگزار می گردد. این پروژه با هدف ایجاد تغییرات مثبت در جامعه به وسیله عكاسی و انجام فعالیتهای انسان دوستانه و كمك به خیریه ها شروع به كار كرد و سال جاری نهمین سال برگزاری آن است.
در سال اول ۶۵ عكاس از ۲۴ شهر و ۲۰ كشور در این پروژه شركت داشتند و به مرور زمان به تعداد شركت كنندگان اضافه گردید. بر این اساس در سال ۲۰۱۹ تعداد ۴۸۸۰ عكاس از ۸۲۶ شهر و ۱۰۰ كشور در این ماراتن عكاسی شركت كردند.
عكاسانی كه در سایت پروژه ثبت نام می كنند، موظف می باشند در روز مشخص شده ۲۴ ساعت در سطح شهر خود عكاسی و هر ساعت یك عكس ثبت كنند و داستان مردم شهر خویش را به تصویر بكشند، در نهایت ۲۴ ساعت، ۲۴ عكس.
در نهایت آثار منتخب در چارچوب چند نمایشگاه در كشورهای مختلف دنیا به معرض نمایش گذاشته می شود و درآمد حاصل از فروش آثار به خیریه های تحت حمایت پروژه اختصاص می یابد.



1398/12/15
23:49:15
5.0 / 5
3263
تگهای خبر: تصویر , سینما , عكاس , عكاسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است