كرونا زمینه ساز فروش آنلاین آثار هنری

كرونا زمینه ساز فروش آنلاین آثار هنری بهنام كامرانی تعطیلی برنامه های هنری به علت شیوع كرونا را فرصتی مغتنم برای بازنگری در كار هنرمندان و گالری ها دانست كه می تواند زمینه ساز فروش آنلاین آثار هنری در شرایط عادی باشد.


شیوع ویروس كرونا و به دنبال آن تعطیلی خیلی از مراكز و فعالیتهای هنری، سبب شده تا كارشناسان هنری و هنرمندان در اینباره نظرات ضد و نقیض و گاهی جالب توجه را بیان كنند. یكی از این هنرمندان بهنام كامرانی است. این هنرمند تجسمی و كیوریتور، درباره تأثیر تعطیلی گالری ها به علت پیشگیری از شیوع كرونا بر اقتصاد هنر مطالب جالب توجهی را عنوان كرده است.

وی می گوید: فعلا در وضعیت ویژه ای قرار داریم و در این میان هنرمندان و گالری داران باید از فضای مجازی برای عرضه آثار هنری نهایت استفاده را داشته باشند.

كامرانی معتقد است: طبیعتا برای عرضه و فروش آثار هنری گالری ها می توانند راه كارهای بهتری داشته باشند و شرایط بهتری را فراهم نمایند.

وی با تاكید بر اینكه تعطیلی برنامه های هنری می تواند فرصت خوبی برای بازاندیشی در كار هنرمندان و گالری ها باشد، اظهار می كند: هنر در اغلب مواقع همواره زاینده بوده است و در این شرایط هم می تواند به كار خود ادامه دهد؛ همانگونه كه بسیاری از هنرمندان از شرایط فعلی برای خلق اثر استفاده می نمایند. گالری ها هم می توانند ضمن برگزاری حراج های آنلاین برای زنده نگه داشتن اقتصاد هنر، روی فعالیتهایی كه داشتند و می توانند در سال جدید داشته باشد، بازاندیشی كند.

بهنام كامرانی درباره ظرفیت فروش آنلاین آثار هنری معتقد است: بعضی از گالری هایی كه فروش آنلاین داشتند با در نظر گرفتن اینكه قیمت ها بالا نبوده است، توانستند فروش خوبی داشته باشند و بعضی از خریداران هم از این شرایط استقبال كردند. به هر حال این رویكرد كمك می نماید تا در شرایط عادی هم گالری ها از فضای مجازی برای فروش آثارشان بهره بگیرند.

 


منبع:

1399/01/08
23:56:47
5.0 / 5
3137
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است