سهم من در كرونا؛

ریتم و شادی در شب چهارم نوروزخانه

ریتم و شادی در شب چهارم نوروزخانه آبی طرح: همزمان با چهارمین شب از كنسرتهای آنلاین ویژه برنامه (نوروزخانه)، اجرای «وحید اسداللهی» و گروهش در برج میلاد برای علاقه مندان موسیقی آذری كه در خانه ماندن را برای حفظ سلامتی خود انتخاب كردند با اجرایی سراسر ریتم، ملودی و انرژی در مقال صندلی های خالی اجرا شد.در راستای تمهیدات اندیشیده شده توسط مسئولان و فعالان فرهنگی و هنری برای تشویق و ترغیب مردم به در خانه ماندن برای قطع زنجیره انتقال ویروس كرونا، مجموعه كنسرتهای نوروزخانه، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همكاری شهرداری تهران با ۱۵ اجرا در حال برگزاری و شب گذشته (دوشنبه ۱۱ فروردین) نوروزخانه میزبان هنرمند بین المللی وحید اسداللهی و گروهش بود.

ما آمدیم تا شما در خانه بمانید

اسدلهی در ابتدای برنامه خود خطاب به مخاطبان، اظهار داشت: در این روزهای سخت و شب های تنهایی و درخانه ماندن آمده ایم تا برای شما عزیزان لحظاتی شاد را به ارمغان بیاوریم.

وی سپس به زبان آذری ضمن تبریك سال نو به هموطنان، اظهار داشت: امشب با موسیقی آذری میهمان خانه های شما خواهیم بود.

وی در قسمتی از برنامه خود خطاب به مخاطبانش اظهار داشت: از همه شما عزیزان تقاضا دارم این روزها را در خانه بمانید تا به امید خدا این چند صباح را به امید خدا به سلامتی پشت سر بگذاریم.. ی سپس به زبان آذری خطاب به آذری زبانان ایران اظهار داشت: من از شما خواهش میكنم ر خانه بمانید، به بچه های خود تذكر بدهید در خانه بمانند. می دانم این شبها و روزها لحظاتی سنگین برای همه ماست. اما لطفا در خانه بمانید تا این روزها هم تمام شوند.

بهترین های موسیقی آذری و صندلی های خالی

وحید اسداللهی و گروهش در اجرای شب گذشته خود قطعاتی از بهترین ثار موسیقی آذربایجان نظیر سن گلمز اولدون ( تو نیامدی)، آی منیم آرزو قیزیم ( ای دخترم آرزو)، قادانی من آلیم گل گل ( درد و بلایت به جانم بیا بیا)، قطعه بی كلام ساری گلین (عروس بور یا عروس بلوند)، كوچه لره سو سپمیشم ( كوچه ها را آب پاشی كرده ام)، داشلی قالا (قلعه سنگی)، گاش گاباخ (اخم)، باهار سن سیز ( بهار بدون تو) و ترانه فارسی عشوه مكن را در مقابل صندلیهای خالی و برای مخاطبینی كه از راه فضای مجازی كنسرت را تماشا می كردند اجرا كرد..

وی در خاتمه اجرای خود، اظهار داشت: بسیار دوست داشتیم كه در این اجرا این سالن مملو از جمعیت باشد. اما برای ما همین كافیست كه شما در خانه بمانید و مراقب سلامتی خود باشید ولی قطعات این اجرا را بگونه ای انتخاب كردیم كه با استفاده از انرژی موجود در این آثار در خانه هم بتوانید كمی ورزش كنید.

او كه در اجرای شب گذشته علاوه بر سرپرستی گروه، نوازندگی ناقارا و دایره را برعهده داشت، نوازندگانی نظیر فرامرز جوادی (نوازنده قپوز و گیتار)، رضا فرساد( نوازنده كیبورد)، مراد اسدالهی (نوازنده گارمون)، رضا اسدالهی و تارا موسوی (نوازنده پركاشن)، ماندانا غفاری(نوازنده پیانو) و شهاب میرزایی (خواننده) همراهی كردند. و این در حالی بود كه بخاطر شرایط بوجود آمده در محدودیت تردد بین شهرها چند نوازنده این گروه امكان سفر از تبریز را نیافتند.

نگاهی به نوروزخانه

اجرای كنسرتهای آنلاین با صندلی های خالی به منظور ایجاد لحظات شاد و مفرح برای مردم در روزهای قرنطینه و تشویق آنها به ماندن در خانه و قطع زنجیره مبتلاشدن به بیماری كووید ۱۹، به همت شهرداری تهران آغاز و با ۱۵ اجرا به صورت آنلاین دنبال می شود. مجموعه كنسرتهای نوروزخانه، با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همكاری شهرداری تهران از (جمعه ۸ فروردین)، با اجرای امید حاجیلی در مقابل صندلی های خالی اما با حضور شهروندان در فضای مجازی و به صورت زنده در برج میلاد شروع شده و با احتساب كنسرت شب گذشته وحید اسداللهی، هنرمندانی نظیر مهدی جهانی و روزبه بمانی در شب های نوروزخانه و مجموعا در چهار اجرا به روی صحنه رفته اند.

در همین رابطه علی سعد مدیر روابط عمومی ساترا (سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی پیش تر گفته بود كه با شیوع بیماری كرونا در كشور، ساترا بعنوان متولی و رگولاتور رسانه های صوت و تصویر، پیگیری ایده ای را كه از قبل وجود داشت تسریع كرد و اقدام جدیدی در حوزه پخش صوت و تصویر در كشور شكل گرفت كه آن هم امكان پخش زنده برای رسانه های صوت و تصویری در بستر فضای مجازی در روزهای انتشار كرونا بود كه پیش از این ممنوع و غیر قانونی بود.

وی با بیان این كه بر مبنای تفسیر قانون اساسی، این كار در انحصار صدا و سیماست و دستگاه های نظارتی و قضایی روی این مورد حساس هستند و وارد عمل می شوند، تصریح كرد: با هماهنگی های ساترا و برگزاری جلسات متعدد، در نهایت اواخر اسفند دستورالعمل پخش اجتماعات مجازی برای پخش زنده كنسرت ها، تئاترها، برنامه های آموزشی و برنامه های مذهبی روی پلت فرم های داخلی صادر شد و به محض انتشار دستور العمل، رسانه هایی كه از نظر فنی این توانایی را داشتند، درخواست خودرا به ساترا فرستادند و بعد از آن صلاحیت سنجی شروع شد.

وی اضافه كرد: برای سنجش صلاحیت رسانه ها سه مسأله كلی اهمیت داشت كه سعد در این خصوص اظهار داشت: پاس كردن قابلیت های فنی مورد نظر، معتبر و دارای مجوز بودن رسانه و محتوایی كه مقرر است از مجرای آن منتشر شود جزو موارد مهم بود. با بررسی این موارد در مدت یك هفته كار تمام وقت، برای ۱۸ رسانه مجوز پخش زنده صادر شد و با یك هماهنگی مناسب در سطوح مختلف حاكمیت، تمام دستگاه ها مانند وزارت ارشاد، شهرداری تهران كه قصد داشتند بر طبق وظیفه خود محدودیت هایی را كه برای مردم به وجود آمده با چنین امكانی جبران كنند، دست به دست هم دادند و كنسرت مجازی برج میلاد انجام شد.

پخش كنسرت زنده بدون نمایش ساز بی مدلول است

وی اضافه كرد: هر عقل سلیمی می پذیرد كه نمایش و پخش كنسرت زنده، بدون نمایش آلات موسیقی امكان ندارد. به علاوه. در دستور العمل ساترا چنین بندی وجود ندارد و رویكرد ساترا تمایز میان اقتضائات رسانه ملی بعنوان یك رسانه عمومی با رسانه های صوتی و تصویری اینترنتی بعنوان رسانه های خصوصی است.

آغازی با پنج میلیون بازدید كننده

غلامحسین محمدی مشاور شهردار تهران و رئیس مركز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، روز یكشنبه در پست توئیتری خود نوشت: با یك ابتكار ۵ میلیون تماشاگر آنلاین كه برای مبارزه با كرونا به كمپین در خانه بمانیم پیوسته اند؛ نخستین كنسرت زنده از اجراهای مطرح ترین خوانندگان ایرانی در برج میلاد را دیدند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده: برنامه های كنسرت هایی كه از پلت فرم های داخلی مانند فیلمنت، لحظه، سیمای همراه، تماشاخونه، فیلما، مهر، هاشو، پویا رسانه، شبكه مد، نواز، نوا، لایواستیج، نماوا، پویا رسانه، ام پی فور، تی وی پلاس، گپ فیلم، گیلان مدیا از جمعه ۸ فروردین شروع شده و هر شب پخش می شوند، به شرح زیر خواهد بود: رضا یزدانی (۱۲ فروردین)، گروه رستاك (۱۳ فروردین)، حمید عسگری (۱۴ فروردین)، گروه گیل و آمارد(۱۵ فروردین)، مهدی یغمایی (۱۶ فروردین)، گروه ژوانا (۱۷ فروردین)، حمید حامی (۱۸ فروردین)، لیان بوشهر (۱۹ فروردین)، سینا سرلك (۲۰ فروردین)، اشوان (۲۱ فروردین)

كرونا و آخرین اطلاعات پیرامون آن در ایران

رییس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام نمود: تابحال ۴۱۴۹۵ نفر در كشور بطور قطعی به ویروس كرونا مبتلا شده اند، ۲۷۵۷ نفر به دلیل مبتلاشدن به این ویروس فوت كرده و ۱۳۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته اند.

كیانوش جهانپور روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت ابتلای قطعی به ویروس كرونا در كشور و موارد فوت ناشی از این بیماری بیان نمود: از ظهر روز گذشته تا امروز ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به كووید۱۹ در كشور شناسایی شدند و مجموع بیماران شناسایی شده بر اثر این بیماری به ۴۱۴۹۵ مورد رسید.

وی افزود: خوشحالیم كه تابحال ۱۳۹۱۱ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند و این روند ادامه دارد.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ نفر از بیماران مبتلا به كووید۱۹ در كشور جان خودرا از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در كشور به ۲۷۵۷ نفر رسید.منبع:

1399/01/12
22:04:04
5.0 / 5
2939
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , پیانو , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است