معاون وزیر فرهنگ تاكید كرد:

عرضه آثار فرهنگی در فضای مجازی، نویددهنده بازارهای آنلاین هنر در آینده

عرضه آثار فرهنگی در فضای مجازی، نویددهنده بازارهای آنلاین هنر در آینده به گزارش آبی طرح معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییراتی كه بحران همه گیری كرونا در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز؛ همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری بوجود می آورد اظهار داشت: این تغییرات حالا با عرضه مجانی یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی شروع شده كه خود نویددهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.


بحران همه گیری كرونا بی تردید، تغییراتی را در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز و همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری ایجاد خواهد نمود. این تغییرات حالا با عرضه مجانی یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی شروع شده است كه خود نویددهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لادن حیدری روز چهارشنبه از وقوع بحران های موازی همه گیری كرونا در عرصه های اقتصادی سخن گفت و ضمن تاكید بر ضروری بودن توقف فعالیت مراكز فرهنگی و هنری برای حفظ مصونیت و شكستن زنجیره انتقال بیماری، تصریح كرد: از همان روزهای نخست، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی برای پشتیبانی از كسب و كارهای صدمه دیده در بحران كرونا را در دستور كار وزارتخانه قرار داد.

وی اضافه كرد: مراكز فرهنگی و هنری اولین مكان هایی بودند كه با همه گیری ویروس كرونا برای مقابله با این بحران و حفظ سلامتی شهروندان، فعالیت شان متوقف و كسب و كارشان، تعطیل شد. این رخداد در حالی بود كه همواره آخرین ماه سال و به دنبال آن نوروز، به راستی بهار شكوفایی فعالیتهای فرهنگی بود كه با اكران برترین های جشنواره های فجر در سالن های سینمایی و تماشاخانه ها و كنسرت ها آغاز می شد و به نمایشگاه بین المللی كتاب در اردیبهشت ماه می رسید.

حالا توقف این رویدادهای باشكوه و جذاب فرهنگی و هنری به منزله وارد شدن صدمه های جدی و نتایج ناگوار برای فعالان اقتصادی و هم شاغلان بخش فرهنگ و هنر است.بسته های حمایتی از كسب و كارهای فرهنگی آماده می شود

مسئول محیط كسب و كار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین بسته های حمایتی و عرضه آنها به ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه و دیگر دستگاه ها و نهادهای ذی ربط نظیر وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی و شهرداری ها اطلاع داد و اظهار داشت: مهمترین اقدام در این راستا تصویب كسب و كارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای در شمار كسب و كارهای ده گانه صدمه دیده و مشمول حمایت های مصوبه هیأت دولت بود و الان رایزنی و پیگیرهای فشرده ای برای اختصاص یارانه ها، معافیت ها و دیگر مهلت ها و تسهیلات قانونی در این حوزه جریان دارد.

حیدری همینطور از تدوین گزارش ارزیابی خسارت های ناشی از همه گیری ویروس كرونا و محدودیت های حاصله از آن در بخش فرهنگ و هنر اطلاع داد و اضافه كرد: این ارزیابی خسارت سراسری، مبنایی برای حمایت های دولتی و جبران خسارات تعیین خواهد نمود.

وی اضافه كرد: بحران همه گیری كرونا بی تردید، تغییراتی را در ابعاد مختلف زندگی انسان امروز و همچون شیوه های آفرینش فرهنگی و هنری ایجاد خواهد نمود. این تغییرات حالا با عرضه مجانی یا كم قیمت آثار فرهنگی و هنری در فضای مجازی شروع شده است كه خود نویددهنده رونق بازارهای آنلاین هنر در آینده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری كرد با عبور از این بحران، دیگر بار شاهد رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و شور و نشاط آفرینش گران توانای كشور در فضاهای عمومی باشیم.منبع:

1399/01/21
12:29:29
5.0 / 5
2359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است