گله لیلی گلستان از والدینی كه بجای بچه ها نقاشی می كشند

گله لیلی گلستان از والدینی كه بجای بچه ها نقاشی می كشند به گزارش آبی طرح لیلی گلستان كه در روزهای قرنطینه خانگی مسابقه نقاشی برای كودكان زیر 10 سال برگزار كرده است با ابراز نارضایتی از قسمتی از آثار ارسال شده كه توسط والدین انجام شده بود، اظهار داشت: بسیار متاسفم كه حدود 40 درصد از آثار ارسال شده یا توسط والدین كشیده شده بود و یا به كودكانشان كمك كرده بودند و این كاملا در آثار نمایان بود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، مدیر گالری «گلستان» اشاره کرد: بدین سبب ما همه این آثار را از دور رقابتی خارج کردیم و به داوران نیز اعلام شده است که آثار را با دقت رصد کنند تا اگر موردی جامانده بود، حتما از این رقابت بیرون رود. متاسفم که بعضی از والدین با این کارشان در مرحله اول تقلب کردن را به فرزندانشان آموزش می دهند و در مرحله دوم شانس رقابت را از کودک خود گرفتند.
مدیر گالری گلستان در ادامه درباره کیفیت آثار رسیده و موضوعاتی که بیشتر در این آثار دیده می‎شود نیز توضیح داد: من سال هاست که با کودکان در ارتباط نیستم و برایم این حجم از تخیل بسیار جالب بود. در این آثار تخیل ناب و صمیمیت بسیاری دیده می شود و با نگاه به این آثار حالم بسیار عالی است و ناخودآگاه لبخند برلب دارم. نکته جالب توجه در این آثار بیان تمامی حالات و اتفاقاتی است که درخانه رخ می دهد و خیلی خوب بیان شده است. در اغلب این آثار ذکر جمله «ما کرونا را شکست می دهیم» وجود دارد و این نشان از امیدوار بودن و شکست دادن کرونا می دهد که حال نقاشی ها را بسیار عالی کرده است.
وی همینطور به شورای داوری و چرایی انتخاب آنها اشاره نمود و اضافه کرد: فرشید مثقالی سال ها برای کودکان نقاشی و تصویرگری کرده است و آثارش بسیار دوست داشتنی است، کامبیز درم بخش نیز به سبب اینکه کاریکاتور کار کرده به راحتی می تواند طنز آثار را درک کند و تارا بهبهانی که خود سال هاست به کودکان نقاشی می آموزد و روحیه آنها را به خوبی می شناسد موجب شد تا این شورا شکل بگیرد.
گلستان تصریح کرد: تا امروز که حدود یک ماه از فراخوان می گذرد، ۸۸۵ اثر به دست ما رسیده است که تا شنبه (۲۰ اردیبهشت ماه) این روند ادامه خواهد داشت. بطور متوسط روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ اثر به دستم می رسد که اتفاق خوبی را رقم زده است. نکته قابل توجه در ایمیل های رسیده آثاری است که از ایرانیان مقیم کشورهای دیگر مانند آمریکا، فرانسه، انگلیس، قطر و عمان داشتیم.
وی در ادامه بیان کرد: بیشتر آثار متعلق به کودکان بین ۷ تا ۹ سال است، اما در این میان ما آثاری از کودکان زیر ۶ سال نیز داشتیم که بر همین مبنا و برای راحتی کار داوران و رعایت عدالت، آثار را به دو بخش زیر شش سال و بالای شش سال تقسیم کردیم که جوایز هر کدام نیز در هر بخش جدا خواهد بود.
گلستان همین طور از انتشار کتاب آثار برگزیده مسابقه «قرنطینه» توسط شهرداری تهران و ارسال آن به شهرداران شهرهای دیگر دنیا خبر و دراین زمینه توضیح داد: چند روزی از فراخوان گذشته بود که از طرف مدیر زیباسازی شهرداری منطقه پنج تهران ایمیلی به دست ما رسید که از ما خواسته بودند تا نقاشی های برگزیده را در اختیارشان قرار دهیم تا روی یکی از دیوارهای منطقه پنج ارائه نمایند. همین طور از دفتر معاون آقای حناچی (شهردار تهران) تماس گرفتند و ابراز تمایل کردند تا به این مسابقه ورود و یک کتاب از گزیده آثار منتشر کنند و برای شهرداران شهرهای دیگر دنیا بفرستند. براین اساس مقرر است به ۱۰ نفر اول این مسابقه جایزه نقدی و به ۱۰ نفر بعدی نیز لوح افتخاری از طرف شهرداری اهدا شود و البته گزیده ای از آثار هم روی یک دیوار در منطقه پنج می رود که ما هم از این پیشنهاد استقبال کردیم و قرار شد تا آثار برگزیده در اختیارشان قرار بگیرد.
گلستان اشاره کرد: هنوز نحوه برگزاری مراسم و اهدای جوایز به سبب ویروس کرونا مشخص نیست؛ اما اسامی برگزیدگان اوایل خرداد ماه اعلام می شود. نحوه اهدای جوایز نیز به این شکل است که به سه نفر اول این مسابقه از طرف گالری گلستان جوایز نقدی اهدا می شود و به ۲۰ نفر بعدی نیز جوایزی از طرف شهرداری تهران تعلق می گیرد که جوایز به دو رده سنی زیر ۶ سال و بالای شش سال تعلق می گیرد.
همه بچه های زیر ۱۰ سال تا شنبه بیستم اردیبهشت فرصت دارند آثار خود با موضوع قرنطینه را به آدرس سایت گالری گلستان ارسال نمایند.




منبع:

1399/02/18
13:35:25
5.0 / 5
2359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است