انتشار چهار كتاب ترجمه شده در بازار نشر

انتشار چهار كتاب ترجمه شده در بازار نشر آبی طرح: كتاب های ترجمه شده «سرباز شكلاتی»، «رمز موفق زیستن»، «تفكر طراحی؛ فهم چگونگی تفكر و كار طراحان» و «طراحی تجربه كاربری برای مبتدیان» در بازار نشر ارائه شد.نمایشنامه «سرباز شکلاتی» نوشته جرج برنارد شاو با ترجمه سیمین دانشور و مقدمه ای از جلال آل احمد در ۱۷۶ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان توسط نشر روزنه انتشار یافته است.

نوشته پشت جلد کتاب: این نمایشنامه مسخره ای است از جنگ. تخطئه انسانی است که سلاح به دوش می گیرد و خودش هم نمی داند چرا و برای چه و برای که کشتار می کند یا کشته می شود.

همچنین کتاب «رمز موفق زیستن» نوشته دیل کارنگی با ترجمه سیمین دانشور در ۲۲۶ صفحه با قیمت ۱۹۵۰۰ تومان توسط همین نشر به چاپ رسیده است.

نوشته پشت جلد کتاب: این کتاب معروف ترین و پرخواننده ترین کتاب های دیل کارنگی نویسنده روانشناس آمریکایی است. او شرح حال مردان بزرگ را به صورت مقاله های مختصری درآورده که حداکثر در مدت پنج دقیقه می توان آنرا خواند.

شما هرچه قدر ناامید و بدبین و وازده باشید با خواندن یکی دو تا از این شرح حال های کوچک آن قدرت و اراده را خواهید یافت که یکی دو ماه دیو یأس را از خود برانید و بااراده شوید.
همچنین کتاب «تفکر طراحی؛ فهم چگونگی تفکر و کار طراحان» نوشته نایجل کراس با ترجمه مهدی مقیمی در ۱۶۸ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۳۵ هزارتومان در نشر کتاب وارش عرضه شده است.
در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: تفکر طراحی هسته پروسه خلاقانه برای هر طراح است؛ این کتاب به کاوش و توضیح این «توانایی طراحی» رازآلود می پردازد. تفکر طراحی یعنی فهم چگونگی تفکر و کار طراحان با تمرکز بر آنچه طراحان در هنگام طراحی انجام می دهند، آنچه حول مجموعه ای از موردکاوی های عمیق درباره طراحان برجسته و متخصص، به همراه خلاصه ها و تحلیل ها، ساختار یافته است. مجموعه ای که پوشش یافته است، بازتاب دهنده وسعت طراحی، از طراحی سخت افزار و نرم افزار تا معماری و مسابقات فرمول یک است. این کتاب بینش و فهم جدیدی از تفکر طراحی، مبتنی بر مشاهده ها و بررسی های حرفه طراحی ارائه می دهد. «تفکر طراحی» عصاره کار یکی از محققین تأثیرگذار طراحی است. نایجل کراس به قلب معنای تفکر و فعالیت یک طراح می رود. این کتاب یک راهنمای آرمانی برای کسانی است که می خواهند طراح باشند و یا نحوه کار طراحان خوب در حوزه طراحی معاصر را بدانند. نایجل کراس استاد بازنشسته مطالعات طراحی در دانشگاه اوپن انگلستان است. او تجربه زیادی بعنوان استاد طراحی دارد و به خاطر کتاب هایی چون روش طراحانه دانستن و تحلیل فعالیت طراحی و سردبیری مجله پژوهشی پیشرو مطالعات طراحی، در سطح جهان بعنوان یک پژوهشگر طراحی شهره است.
کتاب «طراحی تجربه کاربری برای مبتدیان؛ یک دوره کامل در ۱۰۰ درس کوتاه» نوشته جوئل مارش با ترجمه حامد گلجان اکبری و دیگران در ۳۲۰ صفحه با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۶۵ هزار تومان در نشر مورد اشاره در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: اگر می خواهید طراحی تجربه کاربری را آغاز کنید، کتاب مناسبی انتخاب نموده اید، برای اینکه در آن درس هایی برای یادگیری سریع طراحی نرم افزار و وب سایت وجود دارد. این کتاب روند واقعی طراحی تجربه کاربری را آغاز تا اختتام دنبال می کند. بدین سبب می توانید مهارت هایی را که می آموزید به کار برده و با مرور مطالب، ذهن خودرا برای دریافت مطالب بعدی آماده کنید. مطالب برمبنای تجربه های کاربری مطرح شده در وبلاگ آقای جوئل مارش نوشته شده است و برای مدیران، برنامه نویسان، فروشندگان و بازاریابانی که خواستار مطالعه بیشتر برای یادگیری تجربه کاربری هستند، گزینه مناسبی است. حتی اگر در مورد طراحی اطلاعات کمی داشته باشید مطالعه این کتاب برای شما بسیار مفید می باشد.
نشر کتاب وارش قبل تر کتاب های «فرایندهای طراحی؛ آن چه معماران و طراحان صنعتی در حوزه مدیریت پروسه طراحی به یکدیگر می آموزند» با ویراستاری ویم پوئلمن و دیوید کیسون با ترجمه علیرضا اژدری، افشین اسماعیلی و حمید نقدبیشی را در ۱۸۴ صفحه و «طراحی اشیاء روزمره» اثر دونالد نورمن با ترجمه مهدی مقیمی و احسان میرزایی را در ۳۸۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در این عرصه به چاپ رسانده است.منبع:

1399/03/05
22:58:48
5.0 / 5
2257
تگهای خبر: استاد , چاپ , خواننده , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است