پیش بینی امام خمینی (ره) درباره نحوه ارتحال خود

پیش بینی امام خمینی (ره) درباره نحوه ارتحال خود آبی طرح: نخستین فرمانده سپاه پاسداران از پیش بینی امام خمینی (ره) در سال 58 درباره نحوه ارتحالش به مرگ طبیعی سخن گفت.جواد منصوری به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرنگار معارف ایرنا اظهار داشت: در تیر ماه سال ۵۸ که فرمانده سپاه بودم قرار شد همراه شهید یوسف کلاهدوز یکی از اعضای شورای فرماندهی سپاه خدمت حضرت امام (ره) برسیم و گزارشی از وضعیت کشور خصوصاً جریان تجزیه طلبی در بعضی مناطق را برای ایشان تشریح نماییم.
وی اضافه کرد: زمانی که به منزل امام (ره) در قم رسیدیم، دیدیم ایشان در کوچه ایستاده و به ابراز احساسات مردم که مانند راهپیمایی ها به صورت انبوه از مقابل ایشان عبور می کنند، پاسخ می داد و هیجانی وصف ناپذیر آن کوچه را فراگرفته بود.
منصوری افزود: من و کلاهدوز بسیار ناراحت شدیم و از جانب دیگر تعجب کردیم و نگران جان امام (ره) بودیم. چون شاهد ترور شخصیت هایی همچون شهید محمدولی قرنی اولین رئیس ستاد ارتش و استاد شهید مرتضی مطهری بودیم و می ترسیدیم مبادا در این شلوغی ها برای امام نیز اتفاقی بیافتد.

پس از دیدار عمومی مردم در کوچه و زمانی که خدمت امام رسیدیم، شهید کلاهدوز پیش از ارائه گزارش خدمت امام گفت از دیدن این صحنه ناراحت و نگران شده و هنوز خاطره شهادت چند ماه اخیر را فراموش نکرده است. ولی امام (ره) فرمود ما باید به احساسات مردم پاسخ دهیم. کلاهدوز به امام (ره) اظهار داشت: شما خودتان به ما یاد دادید حتی زمانی که امیرمومنان به جبهه می رفت، سپر و شمشیر و زره داشت و ما نیز باید دفاع داشته باشیم و از شما می خواهیم اجازه دهید حفاظی تهیه کرده و محدودیت هایی را برای حفظ جان شما ایجاد نماییم.

وی افزود: حضرت امام (ره) باردیگر مخالفت کردند و من مطالبی را گفتم و در نهایت زمانی که امام دیدند ما راضی نمی شویم فرمود اگر می خواهید کاری انجام دهید، مشکلی نیست ولی بدانید من به مرگ طبیعی خواهم مرد.
این کارشناس مسائل بین الملل اضافه کرد: این سخنان مربوط به تیر ماه سال ۵۸ است و امام (ره) ۱۰ سال بعد از این سخنان در خرداد ۶۸ به مرگ طبیعی از دنیا رفتند.منبع:

1399/03/13
23:46:01
5.0 / 5
2018
تگهای خبر: استاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است