معاون وزیر فرهنگ تاكید كرد:

رقیب صنف نیستیم

رقیب صنف نیستیم به گزارش آبی طرح معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر پویایی صنوف، خاطرنشان كرد: به هیچ وجه رقیب صنف نیستیم بلكه موافق تعامل سازنده با آنها هستیم.محسن جوادی روز دوشنبه درمراسم مراسم تکریم ومعارفه مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد که یکی از اولویت مشاور اجرایی معاونت باید پویا کردن صنف باشد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وی تصریح کرد: با عنایت به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور باید در راه فعالیت‏های گذشته قدم برداریم و هم‎افزایی را افزایش دهیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور با اشاره به خدمات و فعالیت‎های ایوب دهقانکار در معاونت امور فرهنگی، اظهار داشت: وقت بسیاری در این سمت گذاشت و به مشورت‎های اهل فن هم توجه داشت و تعامل خوبی با صنف برقرار کرد. البته، حالا در موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با وی همکاری خواهیم داشت و امیدوارم هرجا که هستند خداوند به وی توفیقات روز افزون عطا کند.

جوادی همینطور با قدردانی ازعلیرضا اسماعیلی برای پذیرش سمت مشاور اجرایی معاونت فرهنگی اظهار داشت: وی تجربه خوبی در فعالیت‎های فرهنگی داخل و خارج از کشوردارند و در کارنامه وی تجربه کارهای نمایشگاهی هم دیده می‎شود. اینها مزایای خیلی خوب هستند و از همه مهمتر حسن سلوک و تعامل وی است.

جوادی ابراز امیدواری کرد: این ویژگی‎ها منشاء خوبی برای فعالیت‏‎های فرهنگی در معاونت امور فرهنگی باشد.

در ادامه مراسم ایوب دهقانکار هم با اشاره به فعالیت‎هایش در معاونت امور فرهنگی اظهار داشت: در حوزه چابک سازی نمایشگاه کتاب تهران توانستیم تعداد کمیته‎ها را کاهش دهیم و تعداد مجریان اجرایی نمایشگاه کتاب را به کمتر از نصف برسانیم. در حوزه هوشمندسازی طرح ساماندهی یارانه نشر اجرا شد.

وی افزود: در حوزه تعامل با صنوف از نظرات مشورتی صنف ها کمک گرفته شد. همینطور با برگزاری جشنواره هایی مثل جشنواره فیروزه سعی کردیم تا به دیگر کالاهای فرهنگی که کتاب نیستند دقت نماییم. همینطور در بحث توزیع کاغذ به ناشران، ساز و کاری را طرح کردیم و جلساتی برای این منظور برگزار گردید. خرید کتاب از ناشران با شفافیت بیشتری انجام شد تا یکی از منویات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شفاف‎سازی فعالیت‎ها اجرا شود.

او در آخر تصریح کرد: مطمئنا این کارها همه با همکاری و همدلی همکاران و دیگر مدیران در معاونت امور فرهنگی امکان پذیر شده است.

همینطور علیرضا اسماعیلی هم در این مراسم با اشاره به تقویت بخش خصوصی اظهار داشت: باید به این بخش توجه بیشتری شود تا بتوان زیرساخت‎های لازم را برای فعالیت این بخش فراهم نمود. همینطور همگی باید تلاش نماییم تا در سال جهش تولید از تولید محصولات بومی در حوزه فرهنگ حمایت نماییم و آنها را به بازارهای بین‎المللی صادرات نماییم.

اسماعیلی اظهار داشت: به نظرم جایگاه کالاهای ایرانی بالاتر از این حرف هاست و باید با همکاری صنف به جایگاه واقعی دست یابیم. همینطور در این راه باید به آموزش کارمندان برای مواجهه با شرایط جدید توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: بی تعارف دوران سختی را در پیش خواهیم داشت اما مأیوس و ناامید نیستیم و تلاش خواهیم کرد تا فعالیت‏های فرهنگی ادامه یابند.

همینطور هومان حسن‎پور؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‏‎فروشان تهران هم در این مراسم از زحمات آقای دهقانکار تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که آقای اسماعیلی در مسئولیت جدید ادامه‎دهنده مسیر گذشته باشد.

غلامرضا شجاع مدیر عامل شرکت تعاونی لیتوگرافان هم در این نشست از زحمات آقای دهقانکار قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که تجربیات بین‎المللی آقای اسماعیلی در پیشبرد فعالیت‎های معاونت فرهنگی یاریگر باشد.

بهمن پورمند رئیس هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‎داران تهران هم در این نشست با اشاره به گسترده بودن فعالیت‎های چاپی از لزوم توجه به این بخش و اهدای تسهیلات به چاپخانه‎دارن سخن گفت.

در ادامه این مراسم محمدمهدی احمدی مدیر کل حوزه وزارتی هم با اشاره به ویژگی‎های معاونت امور فرهنگی در مجموعه فعالیت‎های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: از اقدامات آقای دهقانکار تشکر می‏ کنم. فردی مودب و پر تلاش است و مطمئنم که در مسئولیت جدید هم موفق خواهند بود.


1399/03/19
00:11:12
5.0 / 5
2150
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , چاپ , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است