حمله معترضان به مجسمه های كریستف كلمب

حمله معترضان به مجسمه های كریستف كلمب به گزارش آبی طرح دو مجسمه «كریستف كلمب» در آمریكا مورد حمله معترضان قرار گرفت.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، همچنان که در سایه اعتراضات اخیر امریکا مجسمه های یادبود در کشورهای مختلف به صورت نمادین توسط معترضان واژگون می شوند، دو مجسمه یادبود «کریستف کلمب» در «بوستون» در جریان اعتراضات آمریکا مورد حمله قرار گرفت.
برخی معتقدند «کریستف کلمب» کاوش گر ایتالیایی که بعنوان کاشف قاره آمریکا شناخته می شود در ترویج برده داری نقش داشته است.
معترضان سر یکی از مجسمه های «کریستف کلمب» را که در یکی از پارک های منطقه «نورث اند» شهر «بوستون» واقع شده است، از تنش جدا کردند. بامداد روز پس از این حادثه، سر جدا شده این مجسمه بر روی سکوی مجسمه درحالی دیده شد که نوار زرد رنگ پلیس همچون صحنه جرم اطراف این مجسمه کشیده شده بود.
شهردار «بوستون» بعد از این حادثه اعلام نمود این مجسمه از پارک برداشته می شود.
این مجسمه که در سال ۱۹۷۹ بنا شده، بارها مورد حمله معترضان قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۵، معترضان روی این مجسمه رنگ قرمز پاشیدند و عبارت «جان سیاه پوستان مهم است» را روی سکوی آن نوشتند. سر این مجسمه پیشتر در سال ۲۰۰۶ هم از تنش جدا شده بود.
در شهر «ریچموند» واقع در ایالت «ویرجینیا» هم حدود ۱۰۰۰ معترض با استفاده از طناب مجسمه ی ۲ متری «کریستف کلمب» را پایین کشیدند. سپس آنرا آتش زدند و به دریاچه نزدیک آن منطقه انداختند.
مجسمه شهر «ریچموند» در سال ۱۹۲۷ بنا شده بود.
مجسمه «کریستف کلمب» تنها مجسمه شهر «ریچموند» نیست که در هفته های اخیر مورد هدف معترضان قرار گرفته است. پنج مجسمه فرماندهان کنفدراسیون هم در جریان اعتراضاتی که با کشته شدن شهروند سیاهپوست آمریکا به دست پلیس شکل گرفت، صدمه دیدند.
معترضان به خشونت های پلیس و برخوردهای نژادپرستانه با افراد رنگین پوست اخیرا هم مجسمه یک تاجر سرشناس برده را در «بریستول» پایین کشیدند.1399/03/22
20:50:27
5.0 / 5
2460
تگهای خبر: مجسمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است