حاجی نرگس ۱۳ روایت كوتاه از زنان ایرانی

حاجی نرگس ۱۳ روایت كوتاه از زنان ایرانی آبی طرح: «حاجی نرگس» روایتی زنانه از دغدغه های انسانی است كه با ظرافت و دقت، بازگو شده اند، این كتاب 13 روایت كوتاه از زنان ایرانی است.قصه هایی که برای زنان یا از دیدگاه آنها نوشته می شود، باید بسیار محتاط باشد، چون امکان دارد بسادگی از طرف مخاطب خود به عقرب رانده شود، نوشتن برای زنان، طرافت خاص خودرا می طلبد و نویسندگان را به چالش تازه ای دعوت می کند.

مریم سمیع زادگان، زنانگی را خوب می شناسد، شاید بنا بر این باشد که خیلی از قصه هایش، روایت هایی از زبان یا نگاه زنان هستند.

حاجی نرگس، کار تازه مریم سمیع زادگان نیز از دل همین زنانگی بیرون آمده است، این کتاب مجموعه ای از ۱۳ داستان کوتاه است که همگی از نگاه یا درباره یک زن، نوشته شده اند، اما داستان هایی هم هستند که موضوع آنها یک مرد است اما از نگاه زنی نزدیک به او توصیف شده است.

داستان های کوتاه این مجموعه، به اختلالاتی چون پارانویا، وسواس، اختلالات شخصیتی و موضوعات روانشناسی از این دست می پردازد که بعضی از آنها بسیار عالی پرداخت شده اند.

او در این مجموعه محوریت اثرش را روی دغدغه های زنان گذاشته است، بطوریکه با نگاهی به این ۱۳ داستان، می توانیم با زنانی از سنین متفاوت و طبقه های مختلف اجتماعی مواجه بشویم که هر کدام درگیر مسائل متفاوتی هستند، مسائلی همچون مهاجرت، ازدواج مجدد، طلاق، مادر شهید بودن، خیانت و …

از عناوین داستان های کتاب می توان به این عاشقانه آرام نیست، زمستان آن سال، بلاگردان، طالع بینی چینی، حاجی نرگس، دیوارهای این خانه نازک است، درک جایی همین حوالی است، ننه مرتضی و... اشاره نمود.مریم سمیع زادگان متولد آبان ۱۳۵۰ در تهران و فارغ التحصیل رشته زبان آلمانی است، وی در خیلی از نشریات کشور، داستان نویسی کرده است، اولین کتاب او به نام دو کوچه بالاتر، در سال ۱۳۹۵ و کتاب دومش به نام من رعنا هستم، در سال ۱۳۹۷ هر دو توسط انتشارات کتابسرای تندیس به چاپ رسیدند.

حاجی نرگس، اثر تازه مریم سمیع زادگان، در ۱۱۴ صفحه، توسط انتشارات آوند دانش به چاپ رسیده است.منبع:

1399/03/23
20:01:17
5.0 / 5
2359
تگهای خبر: تحصیل , تندیس , چاپ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است