تدابیر جدید اسكار در مقابله با تبعیض نژادی

تدابیر جدید اسكار در مقابله با تبعیض نژادی به گزارش آبی طرح آكادمی اسكار از وضع شروط و قوانین جدید برای رعایت كثرت گرایی و مقابله با تبعیض جنسیتی و نژادی در ساختار این موسسه و بخش جوایز اطلاع داد.


به گزارش نیویورک پست، آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) با همکاری انجمن تهیه کنندگان آمریکا تا آخر ماه ژوئیه (اواسط تیر) کارگروهی را برای تبیین استانداردهای کثرت گرایانه جدید در رقابت برای دریافت جایزه اسکار، تشکیل خواهد داد.
این طرح که روزنه آکادمی ۲۰۲۵ (Academy Aperture 2025) نام دارد، بعد از مدت ها بحث و مناقشه درباره نبود تنوع در هالیوود عرضه و اجرایی می شود، البته فیلم های شرکت کننده در نودوسومین دوره جشنواره اسکار مشمول استانداردهای جدید نخواهند بود.
از دیگر ابتکار عمل های آکادمی اسکار می توان به برگزاری مجموعه پنل های «دیالوگ آکادمی: (تغییر) از ما شروع می شود» با مبحث پرداختن به معضلات قومی و نژادی در حوزه فیلمسازی، اشاره نمود. آکادمی در همین راستا همینطور یک دفتر نمایندگی، کثرت گرایی و برابری هم تاسیس می کند.
تغییرات جدید ابعاد دیگری هم داشتند؛ از سال ۲۰۱۰ تابحال تعداد نامزدهای بخش بهترین فیلم در اسکار متغیر بود اما از این پس در هر دوره تعداد ۱۰ فیلم بعنوان نامزدهای دریافت جایزه در این بخش اعلام خواهند شد.
در بخش درون سازمانی هم دوره اعضای هیات مدیره اسکار به نهایت ۱۲ سال محدود شد، در حالیکه قبلا هیچ محدودیت زمانی برای اعضا وجود نداشت.


1399/03/24
14:35:42
5.0 / 5
2011
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است