مظفری:

از دوسالانه های دربرگیرنده تمام سلایق هنری حمایت می نماییم

از دوسالانه های دربرگیرنده تمام سلایق هنری حمایت می نماییم به گزارش آبی طرح مدیركل مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی اظهار داشت: از دوسالانه هایی كه تمام سلایق هنری را دربربگیرند حمایت می نماییم برای اینكه معتقدیم كه دوسالانه ها باید متعلق به تمام جامعه هنری باشد و محدود به یك بخش نباشند.


هادی مظفری در نشست خبری یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران در تشریح رابطه نهادهای حاکمیتی با دوسالانه ها اظهار داشت: رابطه دولت با دوسالانه ها همیشه برقرار بوده و در این راستا مدیر مرکز هنرهای تجسمی، خود، بعنوان رئیس شورای سیاستگذاری و یا بوسیله معرفی رئیس افتخاری در مدیریت و برنامه ریزی این رویداد فعالیت داشته است و برای ارتقا سطح کیفی این رویدادها تلاش هایی صورت گرفته است.
برگزاری دوسالانه های عکاسی و نقاشی در ۱۴۰۰
مظفری با لطمه شناسی علل تعویق یا عدم برگزاری دوسالانه های هنرهای تجسمی در سال های اخیر از برگزاری دوسالانه های عکاسی و نقاشی در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: دوسالانه ها بطور معمول هر دوسال یک دفعه برگزار می گردند و هیات مدیره انجمن های هنری سالانه درحال تغییر هستند که در سال های اخیر این تغییرات سبب شد که دوسالانه ها برگزار نشوند.
وی به برگزاری دوسالانه مجسمه و سفال و سرامیک در امسال اشاره نمود و اظهار داشت: دوسالانه ملی سرامیک ایران قرار بود اسفندماه سال قبل اجرا شود که به سبب تمهیدات جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام نشد که با درنظر گرفتن تدابیر و شرایط کنونی یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک را ۹ آبان ماه امسال در فرهنگسرای نیاوران به مدت یکماه برگزار خواهیم کرد.
مظفری از مشکلات خریدهای حمایتی آثار دوسالانه سرامیک آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون این رویداد را در شرایط سخت انقباضی برگزار کردیم و نمی توانیم عدد مشخصی برای خرید آثار اعلام نماییم ولی در آینده که شرایط مساعد شود اقدامات لازم برای حمایت های مالی از هنرمندان را انجام خواهیم داد.
مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش هنر در روحیه بخشی جامعه اظهار داشت: رویدادهای هنری و عرضه آثار هنری جامعه برای نشاط پساکرونا و بهبود فضاهای اجتماعی جامعه لازم است که امیدواریم امسال سال پررویدادی در حوزه تجسمی باشد.
هیربد همت آزاد دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران نیز در این جلسه اظهار داشت: این رویداد در تنگناهای اقتصادی و شیوع ویروس کرونا که هنرمندان با دشواری های بسیاری مواجه بودند شکل گرفت و در چنین شرایط مخاطره انگیزی برگزاری دوسالانه در حد استاندارد بسیار دشوار بود ولی عزم جدی و همدلی میان هنرمندان، مدیران و همراهی اصحاب رسانه سبب شد که صورت گیرد.
وی گفت و گو را مهمترین زبان این دوسالانه عنوان نمود و اظهار داشت: از همه هنرمندان هنرهای تجسمی دعوت می نماییم تا ایده خودرا از زبان سرامیک بیان کنند برای اینکه معتقدیم که برگزاری یک دوسالانه در چنین شرایط دشواری می تواند علاوه بر دست آوردهای ملی، شور و نشاط برای جامعه هنری را به همراه داشته باشد.
دبیر یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران در تشریح شیوه انتخاب آثار در این رویداد اظهار داشت: شورایی متشکل از ۶ داور در دو مرحله آثار را ارزیابی می کنند که در نهایت ۳ برگزیده بدون رتبه بندی جوایز ۲۰ میلیونی را دریافت می کنند.
بهزاد اژدری، مجید صبایی، محمود محرومی، مجتبی قربانی، بیتا فیاضی و نفیسه خلیج شورای انتخاب هستند. داوران نهایی هم بهزاد اژدری، مجید ضیایی، حمید سِوِری و ژان کافمن هنرمند مشهور فرانسوی خواهند بود.
نشست خبری یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران با حضور تعدادی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران انجام شد.
یازدهمین دوسالانه ملی سرامیک ایران با دبیری هیربد همت آزاد، با هدف پرداختن به قابلیت های رسانه ای سرامیک و همین طور توجه به بیان شخصی هنرمندان با درونمایه «خودکاوی» برگزار می گردد.منبع:

1399/04/09
18:51:57
5.0 / 5
2354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است