سینما یك تفریح راهبردی برای بالا بردن روحیه اجتماعی است

سینما یك تفریح راهبردی برای بالا بردن روحیه اجتماعی است آبی طرح: یادمان باشد سینما هنوز بعنوان یك تفریح مهم فضایی راهبردی برای ارتقای روحیه اجتماعی است. هنوز هم مخاطبان با رفتن به سینماها امیدوارند كه بتوانند روزی بدون دغدغه به تماشای فیلم های روز سینمای ایران بنشینند و از تماشای این آثار لذت ببرند اما تا آن روز، باتوجه به وجود كرونا، با رعایت پروتكل های بهداشتی مخاطبان استقبال خوبی از آثار سینمایی روی پرده داشته اند.شیوع کرونا زندگی انسان ها روی کره زمین را دستخوش تغییرات بسیاری کرده است. خیلی از مشاغل با تغییرات گسترده ای روبرو شدند و مردم برای حفاظت از خود در مقابل خطر مرگ، بیشتر به نظافت و شست و شوی دست هاشان اهمیت می دهند. جای شکی نیست در روزهای کرونا در دنیا خیلی از مشاغل که به اعتبار استقبال مردمی حیاتشان مستمر است نفسشان به شماره افتاد و هنوز هم در وضعیت اورژانسی به سر می برند.

این واقعیت است که شیوع ویروس کرونا را شاید تا مدت ها پایانی نباشد. نمی توانیم امیدوار باشیم که کرونا امسال به طور کامل از میان می رود و دیگر نگرانی از این بابت نداریم اما در عین حال نمی توانیم کار و زندگی را رها نماییم و با خانه نشینی تا مدت زمان نامشخص، به امید روزی باشیم که این ویروس ریشه کن می شود. در روزهای شیوع ویروس کرونا این محصولات فرهنگی و فرهنگ و هنر بود که روح ما را نجات داد. چه موسیقی هایی که به ما امید نداد، چه سکانس هایی از چه فیلم هایی که به ما نگفت زندگی روزهای بهتری پیش رو دارد و چه عکس ها نقاشی ها و اشعار پندآموزی زندگی را باردیگر به ما برنگرداند و رنج خانه نشینی را برای ما آسان تر نکرد.

حالا امروز ما در پیک دوم کرونا در تلاشیم تا بار دیگر با این ویروس مقابله کنیم؛ شاید پیک دوم شیوع نه اما بی ملاحظگی هایی ما را زودتر از موعد به آگهی همه گیری این ویروس رساند اما حالا باید همه دست به دست هم بدهیم و با این ویروس بر طبق سفارش های اعلام شده مقابله نماییم.

امروز دیگر باید با رعایت پروتکل های بهداشتی زندگی در کنار ویروس کرونا را بیاموزیم. باید یاد بگیریم در بخش های مختلف زندگی چگونه رفتار نماییم. از پوشش و خوراک و رفتن به محل کار و تفریحاتی که دوست داریم.

یادمان باشد سینما هنوز بعنوان یک تفریح مهم فضایی راهبردی برای ارتقای روحیه اجتماعی است. هنوز هم مخاطبان با رفتن به سینماها امیدوارند که بتوانند روزی بدون دغدغه به تماشای فیلم های روز سینمای ایران بنشینند و از تماشای این آثار لذت ببرند اما تا آن روز، باتوجه به وجود کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی مخاطبان استقبال خوبی از آثار سینمایی روی پرده داشته اند.

استقبال مردمی از فیلم های شنای پروانه و خوب بد جلف ۲ در این شرایط به معنای رکورد زدن این آثار نیست بلکه باتوجه به کاهش ظرفیت صندلی سینماها به سبب رعایت فاصله اجتماعی، جای خوشی است که سینما از حالت کما بیرون آمده و دارد نفس می کشد. سینما امروز نیازمند نفس کشیدن است و ریسک اکران فیلم های سینمایی آن هم از طرف بخش خصوصی نشان میدهد همه حاضرند برای فرهنگ و هنر این مرز و بوم فداکاری کنند.

امروز زمان آن رسیده بجای منع کردن از رفتن به سینما به مردم آموزش دهیم در شرایط جدید زندگی باید چگونه به سینما برویم. ما امروز نیازمند ساختن فرهنگی جدید برای استقبال از آثار فرهنگی هنری هستیم. باید بایدها و نبایدهای لذت بردن از فیلم و تئاتر را به مردم گوشزد نماییم و بوسیله اطلاع رسانی گسترده، بجای ترغیب مردم به خانه نشینی به آنان بیاموزیم باید چگونه رفتار کنند.

شاید نشستن به تماشای فیلم با ماسک برای کسانی که در سالن های سینمایی سال ها به آسانی به تماشای آثار نشسته اند سخت باشد اما لذت دیدن فیلم روی پرده سینما آن هم پس از چند ماه از منظر روحی و روانی می تواند کمکی شایان به جامعه داشته باشد.

در کنار سالن های سینمایی، راه اندازی سینماماشین و سینماآنلاین و تلاش سازمان سینمایی برای پشتیبانی از کارهای نوآورانه در پخش آثار سینمایی، راهی دیگر برای آشتی باردیگر با سینماست. سینما بعد از انقلاب و با وقفه ای طولانی راه خودرا پیش گرفت تا جایی که در همان دهه ۶۰ و در اوج جنگ و با امکانات سینماها و پخش با تاخیر آثار سینمایی در شهرستان ها، راه خودرا پیدا کرد و امروز اگر شیوع ویروس کرونا را جنگی نوین در دنیا بدانیم باید امیدوار باشیم که این سینما بار دیگر راه خودرا پیدا می کند و بار دیگر سالن های سینمایی اینبار با رعایت پروتکل های بهداشتی و فرهنگ و آداب و آیین جدید سینماروی، میزبان تماشاگرانی می شود که نشان دادند سینمای ایران را دوست دارند.

امروز سینماهای کشور در انتظار مردم هستند و اساسا با رعایت نکات بهداشتی همچون زدن ماست و شست و شوی دست ها و رعایت فاصله اجتماعی، از این شرایط عبور خواهیم کرد و کرونا را شکست خواهیم داد.منبع:

1399/04/13
12:39:09
5.0 / 5
1931
تگهای خبر: آموزش , زندگی , سازمان , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است