قول مساعد وزیر فرهنگ برای نوسازی تالار وحدت

قول مساعد وزیر فرهنگ برای نوسازی تالار وحدت آبی طرح: بدنبال رایزنی برای نوسازی تالار وحدت توسط مدیرعامل بنیاد رودكی با مقامات اپرای وین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سیستم مكانیكی صحنه گردان و سایر امكانات صحنه تالار وحدت بازدید و نسبت به نوسازی تالار وحدت قول مساعد داد.


سید عباس صالحی روز سه شنبه با حضور در تالار وحدت از پشت صحنه و بخش های فنی تالار بازدید و در جریان روند فعالیت این بخش و سایر کارهای آن قرار گرفت.
در این بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان بازسازی های صورت گرفته در سال های اخیر و نیز پاره ای نیازهای بخش ماشینری تالار وحدت قرار گرفت.
در این رویداد مدیر فنی و مسئولان بخش های ماشینری و صحنه تالار وحدت توضیحاتی را درباره خاصیت های فنی این تالار ارائه و گزارشی از کوشش های صورت گرفته برای نوسازی تالار وحدت ارائه شد.
نوسازی سیستم صدای تالار وحدت و به روزرسانی آن با تجهیزات موجود در خاورمیانه، ترمیم صندلی های کف و تعویض صندلی های بالکن های تالار با حفظ اصالت قبلی آن همچون اقداماتی بود که در این بازدید به آن اشاره شد.
صالحی در این بازدید برای نوسازی تالار وحدت همچون سیستم اطفای حریق مجموعه قول مساعد برای همکاری داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور از پهنه فرهنگی رودکی بازدید و بر ظرفیت های این پهنه برای اجرای رویدادهای هنری اصرار کرد.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری و لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادی جعفری نژاد، رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی صالحی را در این بازدید همراهی کردند.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، قبل از این مدیرعامل بنیاد رودکی و معاون فنی اپرای دولتی وین بوسیله ویدئو کنفرانس درباره همکاریهای مشترک همچون نوسازی تالار وحدت گفت و گو کرده بودند
در این ویدئو کنفرانس الکساندر ریگر، معاون سفیر و رئیس انجمن فرهنگی اتریش در ایران، با مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و کریستوفر ویدورا، معاون فنی اپرای دولتی وین درباب توسعه همکاریهای هنری دیدار و بحث و تبادل نظر کرده بودند.
با توجه به خاصیت های مشترک تالار وحدت و سالن اپرای وین، تجهیز، بازسازی و نوسازی بخش ماشینری و فنی تالار وحدت و همین طور ارائه مشاوره در استانداردسازی تجهیزات نگهداری سازها و نت ها از نکات مهم این کنفرانس ویدئویی بود.
با توجه به اینکه از زمان بهره برداری از تالار وحدت بیش از چهار دهه گذشته است خیلی از تجهیزات بکار رفته در سیستم مکانیکی و گرداننده صحنه تالار وحدت گرفتار فرسودگی شده است و مدتی پیش بنا بر این یکی از چرخهای گرداننده صحنه تالار وحدت گرفتار لطمه دیدگی شده بود که با تلاش مهندسان ایرانی نمونه ای از این قطعه ساخته شد تا تالار وحدت باردیگر قابلیت چرخش خودرا بدست آورد. اما از مدتها قبل ضرورت بازسازی و نوسازی تجهیزات این تالار و بسیاری دیگر از اماکن این یادگار ملی احساس شده بود.منبع:

1399/04/17
14:12:19
5.0 / 5
2367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است