به دنبال افزایش شیوع كرونا

گلستان از برگزاری نمایشگاه حضوری منصرف شد

گلستان از برگزاری نمایشگاه حضوری منصرف شد آبی طرح: نمایشگاه «100 اثر، 100 هنرمند» كه قرار بود نخستین نمایشگاه حضوری گالری گلستان پس از چند ماه تعطیلی باشد، به دنبال افزایش شیوع ویروس كرونا به صورت آنلاین انجام می شود.


لی لی گلستان ـ مدیر گالری گلستان ـ دراین زمینه به ایسنا اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه طبیعتا منجر به حضور تعداد زیادی از افراد در محیط گالری می شد و باتوجه به افزایش میزان مبتلاشدن به بیماری کرونا و همین طور قانون دفتر هنرهای تجسمی در خصوص حضور تعداد محدود و مشخصی از افراد در گالری، عملا امکان برگزاری حضوری نمایشگاه وجود نداشت.
گلستان اظهار نمود که این نمایشگاه از سوم تا ۳۰ مرداد ماه به صورت آنلاین برگزار می گردد.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، با همه گیری جهانی ویروس کرونا، خیلی از برنامه های فرهنگی و هنری کشور همانند برگزاری نمایشگاه های هنری لغو و به آینده نامعلومی موکول شدند؛ بااینکه مدتی پس از تعطیلی الزامی گالری ها، از طرف دفتر هنرهای تجسمی اعلام گردید که از اول اردیبهشت ماه امکان برگزاری نمایشگاه های هنری برقرار است، اما با شرط و شروطی! مثلاً اینکه دیگر از برگزاری مراسم افتتاحیه خبری نیست. طبیعتاً خیلی از گالری ها که برگزاری نمایشگاه بدون افتتاحیه برایشان سود کمتری داشت و از طرف دیگر خودشان نمی خواستند زیر بار پذیرش مسئولیت اجتماعی برگزاری یک مراسم پرجمیعت بروند، فعالیت در دنیای مجازی را ترجیح دادند و اعلام نمودند که همزمان با برگزاری نمایشگاه مجازی امکان بازدید حضوری از آثار نیز با بیان وقت قبلی وجود دارد.
به مرور زمان برگزاری نمایشگاه های هنری به روال سابق بازگشت و خیلی از گالری ها به صورت جدی تری فعالیتشان را سر گرفتند، اما افزایش باردیگر میزان شیوع و افزایش آمار مبتلایان به بیماری کویید ـ ۱۹ موجب شد که بعضی از مدیران گالری ها و رویدادهای هنری بدون هیچ گونه الزامی و به صورت داوطلبانه برگزاری حضوری نمایشگاه ها را لغو و به دنیای مجازی منتقل کنند.
منبع:

1399/04/18
14:38:26
5.0 / 5
2331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است